Site icon Medya Siyaset

Cristiano Ronaldo: Suudi Arabistan ligi, dünyanın en iyi beş liginden biri olacak

Cristiano Ronaldo, bu sezon katıldığı Suudi Arabistan Profesyonel Ligi’nin zaman içinde dünyanın en iyi beş liginden biri haline gelebileceğine inanıyor.

Portekiz kaptanı, ocak ayında Al Nassr’a katılarak, 200 milyon Euro’dan (220.16 milyon dolar) fazla değerinde bir sözleşme imzaladı. Ronaldo, La Liga’da Real Madrid, Premier Lig’de Manchester United ve Serie A’da Juventus formalarını giydi.

38 yaşındaki futbolcu, Suudi Arabistan liginin kalitesinin kısa sürede geliştiğini söyledi:

“Çok daha iyiyiz ve Suudi ligi her geçen gün daha da iyiye gidiyor. Gelecek yıl daha da iyi olacak. Sanırım, bu lig adım adım dünyanın en iyi beş liginden biri olacak, ancak bunun için zamana, oyunculara ve altyapıya ihtiyaçları var.”

“HARİKA OLACAK”

“Ancak bu ülkenin inanılmaz potansiyeli olduğuna, inanılmaz insanlara sahip olduğuna ve ligin benim görüşüme göre harika olacağına inanıyorum.”

Bu ay başında Riyad kulübü Al Hilal’in, Ronaldo’nun ezeli rakibi olan Lionel Messi’yi transfer edebilmek için Arjantinli futbolcuya resmi bir teklif yaptığı biliniyor.

Al-Nassr forması giyen Ronaldo, Al Shabab’ı 3-2 mağlup ettiği maçta muhteşem bir galibiyet golü attı ve Al-Ittihad’ın Suudi Arabistan Profesyonel Ligi şampiyonluğunu ilan etmesine izin vermedi.

Exit mobile version