Site icon Medya Siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

AKM’de düzenlenen ’40 Yıl, 40 Eser’ Etkinliği Kapsamında ‘Bir Şiir Bir Hayat / Sakarya Türküsü’ Dijital Sergi Açılışı’ etkinliğine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalar yapıyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“Üstadın eserlerinin yeniden tanzim edilerek kitap severlere ulaştırılmasını takdirle karşılıyorum. Destek veren tüm kurumlarımızı tebrik ediyorum. Değerli dava adamı Mehmet Kısakürek’i yürekten kutluyor, emek ve gayretleri için teşekkür ediyorum. Nitelikli özgün ve gençlerimize hitap eden her türlü çabanızda sizlerin yanında olacağımı bilmenizi istiyorum.

Üstad Necip Fazıl, devletin milletin fertlerin yaşadığı tüm ıstırapları bizzat görmüştür. Kültüre hegemonyaya teslim olmak yerine kalemiyle direnmeyi seçti. Mücadelesiyle milletimizin ruh köküne sahip çıktı. Yerli ve milli duruşunun ceremesini son nefesine kadar seçti. Onu deha diyerek alkışlayanlar bu tavrından dolayı düşman kesildiler. Onun bileğini fikir cephesinde bükemedikçe daha da küstahlaştılar. Kültür sanat camiasının bugün bile kurtulamadığı mahalle baskına Üstad Necip Fazıl on yıllar boyunca maruz kalmıştır. İnandığı değerler uğruna bedel ödemekten çekinmemiştir. O hayatının en kıymetli yıllarını fikir Mehmetçikleri yetiştirmeye adamış hakiki bir münevverdi. Kimsenin ne dediğine bakmadan hep sorumluluk aldı yazdı anlattı konuştu. Anadolu’yı adım adım dolaşıp bu ülkenin mahsun gençlerinin zihinlerine dokunmaya çalıştı. Üstadımızın çok yönlü kişiliğini burada anlatmaya kalksak saatler değil günler yetmez. Necip Fazıl’ı yine en iyi kendisinin anlattığına inanıyorum.

CUMHURİYET

Exit mobile version