Site icon Medya Siyaset

Depremden 14 saat sonra enkazdan sağ çıkarıldı: ‘Yaşamam mucize’

Hatay’ın Antakya ilçesindeki General Şükrü Kanatlı Mahallesi Türkmen Başı Caddesi’ndeki Bedi Uçar Apartmanı’nda eşi Delal Çiçek ile yaşadığını belirten Mehmet Çiçek, deprem esnasında dairesinde olduğunu söyledi.

Çiçek, sarsıntı meydana geldikten saniyeler sonra oturdukları binanın tamamen yıkıldığını anlattı.

Çiçek, depreme uyurken yakalandıklarını belirterek, “Deprem anında kendimi gardırop ile karyola arasına attım. Eşime de öbür tarafa geçmesini söyledim ama o gitmemiş, yatağın üzerinde kalmış” dedi.

Bu sırada binanın yıkıldığını ifade eden Çiçek, “Yanına sığındığım gardırop beni korumuş. Ayaklarımı serbest oynatabiliyordum. Duvarlar karyolanın üzerine düşmüş” diye konuştu.

“YAŞAMAM BİR MUCİZE”

Çiçek, bina yıkıldığında hayatta kalma ümidini kaybettiğini dile getirerek, şunları anlattı:

“Yaşamam gerçekten bir mucize. Enkazın altındayken bir ışık gördüm, orayı eşerek büyük delik açtım. Sesleniyordum, bağırıyordum kimse duymuyordu. Ben onları duyuyordum ama onlar beni duymuyordu. Sonra iki kız geldi, galiba enkazın üzerine çıkmışlar. Ben de ‘imdat’ diye bağırdım. Sonra onlar beni duydu, ‘neredesin’ diye sordular. Ben de bulunduğum yeri anlatmaya çalıştım.”

Daha sonra kızlardan su istediğini söyleyen Çiçek, “Kızlar gidip su getirdi, AFAD’a haber vereceklerini söylediler. Sonra gittiler ama geri gelmediler” dedi.

“ENKAZDAN ÇIKAMAYACAĞIMI DÜŞÜNDÜM”

Yaşananların ardından kurtarma ekiplerinin kendisine ulaştığını anlatan Çiçek, “Allah onlardan razı olsun. Ben çıkamıyordum, ayaklarımın bir kısmı gardırobun altına girmiş, benim altımı eştiler ve beni çıkardılar” dedi.

Mehmet Çiçek, eşinin ise hala enkaz altında olduğunu söyledi.

Exit mobile version