(E) Amiral Türker Ertürk’ten dikkat çeken ‘Değişim’ paylaşımı

(E) Amiral Türker Ertürk’ten dikkat çeken ‘Değişim’ paylaşımı
Yayınlama: 05.06.2023 21:40
A+
A-

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan milletvekili seçiminde ve 28 Mayıs 2023’te yapılan ikinci tur cumhurbaşkanlığı seçiminde beklenen başarıyı gösteremeyen CHP’de değişim sesleri yükselmeye başladı.

Bugün yapılan MYK toplantısı sonrası başkanlık divanında büyük değişiklik yapan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu teşkilat başkanlığını da kendisine bağladı.

‘CHP’DE DEĞİŞİME İHTİYAÇ VAR! ‘

(E) Amiral ve yazar Türker Ertürk sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda CHP’de değişime ihtiyaç olduğunu söyledi. Ertürk açıklamasında ” Bazı isimlerle yapılacak makyaj değişikliklerle bu değişimin önünde durulmamalıdır ve önü kesilmemelidir. Yurtseverliğin ve Devrimciliğin gereği budur. Aksi yaklaşan yerel seçimlerde hiç şüphesiz hüsran demektir. ” ifadelerini kullandı.

Türker Ertürk’ün açıklaması şöyle:

“Evrenin değişmeyen tek kuralının değişim olduğundan hareketle CHP’de bugün hiç olmadığı kadar değişime ihtiyaç var. Bu değişim ”sen kalk o koltuktan ben oturayım” anlamında bir değişim asla olmamalı.

CHP’nin demokratikleşmeye, ideolojik olarak kafa karışıklığını gidermeye, direksiyonunu her seferinde daha fazla sağa kırarak büyüyebileceği yanlış hesabından vazgeçmeye, kurucu değerlerini içselleştirmeye, ekonomide kamucu politikalara dönmeye, ”ben seni seçeyim sen de beni seç” yaklaşımı içinde belirlenen delege yapısından kurtulmaya, ön seçim müessesesini çalıştırmaya, daha enerjik ve mücadeleci bir örgüt yapısına ulaşmaya ihtiyacı var.

Bazı isimlerle yapılacak makyaj değişikliklerle bu değişimin önünde durulmamalıdır ve önü kesilmemelidir. Yurtseverliğin ve Devrimciliğin gereği budur. Aksi yaklaşan yerel seçimlerde hiç şüphesiz hüsran demektir.

Yerel seçimlerde Millet İttifakı büyütülerek sürdürülmeli ve Demokrasi İttifakı haline getirilmelidir. Değişen, demokratikleşen ve fabrika ayarlarına gelen bir CHP; Demokrasi İttifakına daha iyi liderlik yapar, güç ve enerji katar.”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi