Site icon Medya Siyaset

İmamoğlu-Kılıçdaroğlu görüşmesinin detayları ortaya çıkmaya başladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, önceki gün Ankara’da bir araya geldi. İki ismin görüşmesi yaklaşık 1.5 saat sürdü.

İBB tarafından Ocak 2023’te teslim alınarak Londra’dan İstanbul’a getirilen Fatih Sultan Mehmed madalyonunun, Panorama 1453 Tarih Müzesi’nde sergilenmesi dolayısıyla düzenlenen etkinliğe katılan Ekrem İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’yla yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı. İmamoğlu, şunları söyledi:

– Çarşamba günü yaptığımız buluşmada benim kendilerine birtakım hatırlatmalarım, önerilerim oldu. Düşüncelerimi, değişim yönündeki parametreleri, neler olması yönündeki aşamaları yine kendisiyle paylaştım. Çok güzel, çok makul, çok değerli hatta pozitif anlamda uzlaşı sonucuyla toparlanan bir buluşmayı yaptık kendisiyle…

– Bunun bir zaman dilimi vardır. Benim bu sohbetten aktarabileceğim, değişim ve dönüşüm adına aktarabileceğim şimdilik bu kadar.

– Elbette ki bir yandan Sayın Genel Başkanımızın attığı adımları da takip ediyoruz. Ama değişim ve dönüşümün içeriği oldukça geniştir, süreci oldukça kıymetledir, ele alınması gereken ve kamuoyuna hissettirilmesi gereken tarafları oldukça fazladır.

SÖZCÜ

 

Exit mobile version