Mine Bay’ın yeni kitabı “Toz” okurlarıyla buluştu

Mine Bay’ın yeni kitabı “Toz” okurlarıyla buluştu
Yayınlama: 03.04.2024 14:42
A+
A-

medyasiyaset.com yazarlarından ve Medya Siyaset TV “Kitap Saati” programının yapımcısı yazar Mine Bay’ın yeni kitabı “Toz” okurlarıyla buluştu.

Daha çok sosyal gerçeklik konulu romanlar kaleme alan Mine Bay’ın dördüncü romanı “Toz”, okur ile buluştu. Sonçağ Yayıncılık’tan çıkan roman büyük depremde göçük altında kalıp ölümü bekleyen insanın sona yaklaştığı anki psikolojisini, mücadelesini, umudunu ve umutsuzluğunu ustaca işlemiş.

Aynı zamanda farklı hayatları; bir asker, bir esnaf, yaşlı bir çiftçi ve bir kadını bir araya getirip onların vasıtasıyla depremin yarattığı kaosu resmetmiş. Bu insanların kurduğu dostluk ile içine düştükleri çıkmazda varoluşlarına dair derin sorgulamaları en gerçekçi şekilde okuyucuya vermiş.

“Toz”, sadece bir deprem hikâyesi değil, aynı zamanda manipülasyon ve yalan üzerine kurulmuş ülke siyasetinin nasıl yeniden inşa edileceği konusunda ipuçları veren rehber niteliğinde bir roman, insan ruhunda gezintiye çıkacağınız çarpıcı bir yolculuk. Yazılma nedeni ise ne olursa olsun büyük felaketi unutturmamak, insan yaşamının ne denli ucuz olduğunu gözler önüne sermek.

Kitabı edinmek için TIKLAYIN 

MİNE BAY KİMDİR?

1976 Sivas doğumludur. Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi veİdari Bilimler Fakültesi İşletme mezunudur.

Yazmak dışında herhangi bir işle meşgul olmamıştır. İlk romanı “Kasaba” 2017 yılında yayımlanmıştır. Roman 1980 ihtilalinden bugünün Türkiye’sine değin geçen süreyi hikâye eder. Yer yer büyülü gerçeklik unsurları ile yer yer distopik bir evren gözlenir. İkinci romanı “Eşikte” 2019 yılında yayımlanmıştır. Tipik bir post modern romandır. Konusu sosyal medyada çocuk tacizidir. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğini almış, yüz kütüphaneye dağıtılmıştır. Üçüncü romanı “Kesit” 2020 yılında yayımlanmıştır. Tarikat yaşamını hikâye eder. İlk ve tek öykü kitabı “Kestane’nin Düşü” 2022 yılında yayımlanmıştır. Toplamda yedi öyküden oluşur. Öykülerin konusu; yaşlılık, yalnızlık, yozlaşmış gelenekler, siyasi iktidarın toplumsal baskısı, işsiz öğretmenler, cemaate teslim edilmiş fakir öğrenciler, ölüm ve kabul ediliş biçimidir.

2023 yılında , siyaset araştırma ve inceleme konulu “Ulak” isimli kitabı yayımlanmıştır. Kitapta ülke siyasetinin yanı sıra kitap analizleri, gezi, anı ve denemeler de yer almaktadır.

Çeşitli gazetelerde gündem ve siyasete dair köşe yazısı yazmaya devam etmektedir.

 

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.