Erdoğan ‘adaylık’ tartışmalarına yanıt verdi: ‘Yeni yönetim sistemi 2018’de kronometreyi sıfırladı’

Son dakika haberi… Denizli’deki toplu açılış töreninde açıklamalarda bulunan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs’ta yapılması planlanan seçimlerde yeniden aday olabileceğini iddia etti. Erdoğan, “Türkiye 2018 seçimleri ile yeni yönetim sistemine geçti, yani bu bakımdan, kronometreyi sıfırladı. 2018’de seçilen cumhurbaşkanı, yeni sistemin ilk cumhurbaşkanıdır” dedi.

Erdoğan ‘adaylık’ tartışmalarına yanıt verdi: ‘Yeni yönetim sistemi 2018’de kronometreyi sıfırladı’
Yayınlama: 28.01.2023 15:49
Düzenleme: 28.01.2023 15:58
A+
A-

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli’deki toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

Buradaki konuşmasında 14 Mayıs 2023’te yapılması planlanan seçimlere ilişkin konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasetteki ‘üçüncü kez adaylık’ tartışmalarına yanıt verdi.

“YENİ SİSTEM KRONOMETREYİ SIFIRLADI”

Seçimlerde aday olabileceğini ve yeni sistemin ‘kronometreyi sıfırladığını’ öne süren Erdoğan, “2017’de kabul edilen anayasa değişikliği en küçük tartışmaya mahal vermeyecek kadar açıktır. Türkiye 2018 seçimleri ile yeni yönetim sistemine geçti, yani bu bakımdan, kronometreyi sıfırladı. 2018’de seçilen cumhurbaşkanı, yeni sistemin ilk cumhurbaşkanıdır” dedi.

Altılı masayı da hedef alan Erdoğan, şu sözleri kullandı:

“Masayı kurdular, masadan aday çıkaramadılar. Baktılar aday çıkaramadılar, bizim adaylığımıza çamur atmaya başladılar. Biz aylardır adayız. Adayınızı söyleyin de, er meydanında yarışalım dedik. 1 yıldır aday çıkaramayanlar kendi sünepeliklerini unutturmak için istikameti başka yere çevirdiler. Neden şimdiye kadar bunları söylemediniz? Aklınız neredeydi ya?” 

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.