Türker Ertürk : Türkiye niçin işgal ediliyor?

Türker Ertürk : Türkiye niçin işgal ediliyor?
Yayınlama: 06.05.2024 22:13
A+
A-

(E) Amiral ve Yazar Türker Ertürk ,  X hesabından sığınmacılar konusuna değinerek “Türkiye niçin işgal ediliyor?” başlığıyla bir açıklamada bulundu.

Ertürk, “Demografik yapımızı tahrip etmeyi hedefleyen sığınmacılar, Büyük Ortadoğu Projesi’nin (BOP) bir parçası” ifadelerini kullandığı açıklamasında şunları söyledi:

“Türkiye’yi istila eden, iç barışımızı hassas ve kolayca manipüle edilebilecek hale getiren ve demografik yapımızı tahrip etmeyi hedefleyen sığınmacılar, Büyük Ortadoğu Projesi’nin (BOP) bir parçası.

Suriye sınırında bulunan ve 1954 yılında döşenmiş olan mayınlar, AKP iktidarının ilk yıllarında bu planın bir parçası olarak önceden temizlettirildi. İktidar, Türkiye’nin de dâhil olduğu bölgeye tecavüz etmeyi hedeflemiş olan BOP’un eş başkanlığını yaptı ve Suriye’deki vekâlet savaşının ateşine odun taşıdı.

Açık Toplum Vakıfları’na bugüne kadar 32 milyar dolar bağışta bulunan ve renkli devrimlerin finansörü olan George Soros “Mülteciler Türkiye’de kalmalı ve maliyeti karşılanmalıdır” derken, küresel güç tarafından Türkiye için kotarılmış olan kurgunun bekasını sağlamaya çalışıyordu.

Biden, 14 Haziran 2021 tarihinde yapılan NATO Zirvesi sonrasında Erdoğan ile bir araya geldiği ve yaklaşık 50 dakika süren görüşme ile ilgili olarak gazetecilerin sorularına; “Ne konuştuğumuzu ben açıklamam, onu Türklere sorun” diye yanıt vermişti.

Çünkü Türkiye’deki iktidarın bunu açıklayamayacağını, sır olarak saklayacağını biliyordu. Bunun anlamı çok açıktı; “Aramızda konuştuklarımız gizlidir ve Türk Halkının duymaması gereken şeylerdir”. Afganistan’dan gelenler ve hala gelişler bu kapsamda idi.

Soruyorum; Türkiye için beka ve güvenlik sorunu haline gelen bu konuda siyasetçilerinizden beklentiniz nedir?”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.