Ümit Kocasakal Parti Kuruyor

Ümit Kocasakal Parti Kuruyor
Yayınlama: 27.05.2023 19:44
A+
A-

Bir süredir parti kurmak için çalışmalarını sürdürdüğü bilinen İstanbul Barosu Eski Başkanı Prof.Dr. Ümit Kocakasal’ın çalışmalarda sona yaklaştığı önümüzdeki günlerde partinin ilan edileceği öğrenildi.

Özellikle son bir yıldır Millet İttifakı karşısında bir oluşum için çalıştığı bilinen Ümit Kocasakal’ın önümüzdeki günlerde parti kuruluş başvurusunu yapacağı belirtildi.

Kurucular arasında geçtiğimiz yıl Zafer Partisinden zehir zemberek açıklama ile istifa eden Bartu Soral, emekli amiral Cem Gürdeniz, Fatih Eryılmaz, Kemal Üçüncü ve Zafer Partisi eski genel başkan yardımcısı Yelda Döne Çelik’inde olacağı iddia edildi.

Ancak haber merkezimizin ulaştığı emekli Amiral Cem Gürdeniz iddiaları yalanlarken “Böyle bir oluşumun içinde olmadığını, kimsenin kendisine böyle bir konu için de ulaşmadığını, bugüne kadar siyaset üstü kaldığını ve tavrının da bu yönde olacağını” ifade etti.

Konuyla ilgili haber merkezimiz Ümit Kocasakal’a ulaşamadı.

ÇELİK’TEN AÇIKLAMA

Haberimiz üzerine bizlere ulaşan Zafer Partisi eski genel başkan yardımcısı Yelda Döne Çelik ,Bartu Soral’ın kendisini aradığını ancak böyle bir oluşumda olmayacağını belirterek kabul etmediğini söyledi.

 

 

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi