Yenilik Partisi Lideri Öztürk Yılmaz’dan Cumhur İttifakına Kerkük suçlaması

Yenilik Partisi Lideri Öztürk Yılmaz’dan Cumhur İttifakına Kerkük suçlaması
Yayınlama: 03.09.2023 14:58
A+
A-

Irak’ın Kerkük kentinde ordu kontrolündeki binanın Kürdistan Demokrat Partisi’ne (KDP) devredilmesine karşı başlayan protestolar devam ediyor. Gösterilerde ölü sayısı 3’e yükselirken. Reuters’ın geçtiği son haberlere göre, kentte çıkan çatışmalarda en az 14 kişi de yaralandı.

“CUMHUR İTTİFAKI SUS PUS”

Kerkük’te yaşanan bu olaylara Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’dan bir açıklama geldi.Yılmaz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Erdoğan,Bahçeli ve Destici’yi Kerkük konusunda sessiz kalmakla suçlayarak “kaçak güreşiyorlar ve sus puslar!” ifadelerini kullandı.

Öztürk Yılmaz şunları söyledi:

” Erdoğan ve ortakları Devlet Bahçeli, Mustafa Destici ve TİKTOK’da boy gösteren bakanları Kerkük konusunda kaçak güreşiyorlar ve sus puslar!
Ne acıdır ki, Barzani’nin Kerkük planını İran’a yakın terör grubu Haşdi Şabi, Erbil- Kerkük karayolunu kapatarak engelledi. İran bile bu konuda bizim önümüze geçti!! Bizimkiler ise, gerçekleri bilmeyen halkımıza sanki kendileri engellemiş gibi sunmaya çalıştılar! Boş açıklamalarınız dışında gerçekte yoksunuz! Bu yönetim, Musul ve Kerkük’ü gözden çıkaralı çok oldu! Yalancı bunlar! Gerçek niyetleri ayrı, halka yaptıkları göstermelik açıklamalar apayrı!
Musul ve Kerkük, vaktiyle içeride Şeyh Said isyanı çıkartılarak bizden kopartıldı. Buralar, bizimdir ve tarihsel gerçekliğe uygun olarak mutlaka geri alacağız!

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.