Yılmaz Büyükerşen’den İYİ Parti milletvekili Nebi Hatipoğlu’na şok suçlama

CHP’li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen tv100’de katıldığı bir programda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Büyükerşen, geçtiğimiz günlerde ‘AKP ve MHP ile ittifak yapılmalı” çıkışında bulunan İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun Kahramanmaraş depreminin vurduğu şehirlerden birinin müteahhitliğini üstlenmek için siyasete girdiğini iddia etti.

Yılmaz Büyükerşen’den İYİ Parti milletvekili Nebi Hatipoğlu’na şok suçlama
Yayınlama: 01.08.2023 17:16
A+
A-

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen,tv100’de yayınlanan Hacı Yakışıklı, Barış Yarkadaş, Hasan Öztürk, Ertan Aksoy,Deniz Gürel, Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk oldu.

Yılmaz Büyükerşen,”AKP ve MHP ile ittifak yapılmalı” diyen İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun “Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen yaşlandı. Yeni dönemde Eskişehir’e ne verebilir?” sözleri üzerine açıklamalarda bulundu. Büyükerşen, Hatipoğlu’nun siyasete girme nedeniyle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı.

“DEPREM BÖLGESİNDEKİ BİR ŞEHRİN MÜTEAHHİTLİĞİNİ YAPMAK İÇİN SİYASETE GİRDİ” İDDİASI

Büyükerşen, Hatipoğlu hakkında “Söylentiler çok. Kendisi deprem bölgelerindeki bir şehrin müteahhitliğini yapmak için siyasete girdiği yolunda tanıyanların söylediği sözler var. Ben bahsetmiyorum, halk bahsediyor. Ne derece doğrudur bilmiyorum.” dedi.

“İYİ PARTİYİ İDARE EDECEĞİNİ SANIYOR”

Yılmaz Büyükerşen,Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’e yaptığı açıklamadaysa “Zengin çocuk siyasette nasıl konuşursa o öyle konuşmuş. Ne diyeceksiniz? Sadece güldüm geçtim” dedi.

“Aslında bu açıklamaya İYİ Parti Genel Başkanı sayın Meral Akşener’in de kızdığını tahmin ediyorum” diyen CHP’li Büyükerşen, “Hatipoğlu, çok varlıklı birisi. Milletvekili olunca kendi kafasına göre İYİ Partiyi idare edeceğini, İYİ Partinin onun dediği gibi hareket edeceğini zannediyor. İYİ Partide kendisini çok büyük söz sahibi zannediyor. İşte cevabım bu. Başka ne diyeyim? Hakikaten biz güldük geçtik. Çünkü, bu sözler ancak varlıklı ve acemi bir politikacının söyleyebileceği sözlerdir” ifadelerini kullandı.

Büyükerşen, “Sözlerinde gerçek payı olan bir şey yok mu?” sorusuna ise “Hiçbir şey yok. Ne var gerçek payı? Sadece biz değil, Eskişehirliler güldü hep. Okuyanlar güldü” diye yanıt verdi.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi