Prof.Dr.Gülümser Heper :Sağlıkta emperyalist bir saldırı ile karşı karşıyayız…

Prof.Dr.Gülümser Heper :Sağlıkta emperyalist bir saldırı ile karşı karşıyayız…
Yayınlama: 18.11.2023 17:43
A+
A-

Profesör Dr. Gülümser Heper 16 Kasım 2023 Perşembe günü  Medya Siyaset TV‘de Genel Yayın Koordinatörümüz Hatice Topçu‘nun hazırlayıp sunduğu ‘Düşünce Ekseni’ Programında canlı yayın konuğu oldu.

Konu başlığının “Yeni Dünya Düzeninin İç ve Dış Dengeleri” olduğu programda yeni dünya düzeninin oluşturduğu küresel sömürge sisteminin tarım, eğitim, sağlık sistemleri üzerindeki etkileri üzerinde durularak özellikle sağlık sistemi özelinde kapsamlı değerlendirmeler yapıldı.

Prof. Heper, yeni dünya düzenininde sömürgeciliğin küreselleştiğini ve dünya kaynaklarının sermayenin kontrolü altına alındığını belirtti. Dünya nüfusunun fazlalığının uzun yıllardır konuşulduğunu ve nüfusun azaltılması planlarının yapıldığını, bugün bu planların sonuçlarını yaşadığımızı sözlerine ekleyen Heper; yeni Dünya Düzeninde planlamaların Dünya Bankası, Dünya Ticaret Örgütü, IMF gibi örgütler eliyle yürütüldüğünü, tarım, eğitim, sağlık ve benzeri tüm alanların kontrol altına alındığını ifade etti.

“COVİD SONRASI ÖLÜMLER ARTTI”

Heper  Covid kaynaklı kapatmalarla ekonomik sistemi değiştirildiğini ve buna bağlı olarak tüm sistemler de değiştiğini,1945-2023 yılları arasında çeşitli sebeplerle dünyada 40 milyon insanın öldüğünü ,sağlıkta emperyalist bir saldırı ile karşı karşıya olduğumuzu, yeni bir tıbbın yaratıldığını, covid sonrası ölümlerin arttığını, ortalama yaşam sürelerinin kısaldığını belirtti.

“YAŞANANLAR MODERN ZAMANIN SOYKIRIMLARIDIR”

Sömürgeciliğin ulus bilincini yok etmekte olduğunu söyleyen Heper, özellikle Afrika kıtasının açlığa mahkum edildiğini bu noktada sorulması gereken sorunun “Neden Afrika tahil yetiştiremiyor? Sorusu olduğunu belirtti.

Yeni dünya düzeninin savaşlarının vekalet savaşları şeklinde yürütüldüğünü söyleyen Heper: Yaşananlar modern zamanın soykırımlarıdır”, dedi.

İŞTE O AÇIKLAMALAR:

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.