ABD’nin terör örgütlerine ziyaretine MDM Genel Başkanı Hakan Paksoy’dan tepki

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) Komutanı General Michael Erik Kurilla’nın Suriye’nin kuzeydoğusuna bir ziyaret düzenlediği bildirildi.

ABD’nin terör örgütlerine ziyaretine MDM Genel Başkanı Hakan Paksoy’dan tepki
Yayınlama: 12.03.2023 18:53
A+
A-

CENTCOM’dan yapılan yazılı açıklamada Kurilla’nın 8 Mart’ta bölgede “ABD birlikleri ve terör örgütü IŞİD’le mücadele bağlamında kilit rol oynayan yerleri” ziyaret ettiği açıklandı.

Yapılan açıklamada, “Kurilla, ABD’nin ortağı olan ve DEAŞ’a karşı operasyonlar düzenleyen (PKK/YPG) SDG’yi de ziyaret etti.” ifadesine yer verilirken, Suriye’de SDG adını kullanan terör örgütü PKK/YPG’lilerin “DEAŞ’a karşı her gün operasyon düzenlediği” iddialarına yer verildi.

‘HAKAN PAKSOY:BİZİ TEHDİT ETTİKLERİ GÖRÜNÜYOR’

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) Komutanı General Michael Erik Kurilla’nın ziyaretine Millî Düşünce Merkezi Genel Başkanı Hakan Paksoy‘dan tepki geldi.

Paksoy sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Kendi ülkeleri”nin neresi olduğu muğlak ama bizi tehdit ettikleri görünüyor.” ifadelerini kullandı.

Hakan Paksoy açıklamasında şunları söyledi:

“Türkiye depremle uğraşırken boş durmayanlar var. ABD CENTCOM Komutanı General Michael Erik Kurilla Suriye’nin kuzeydoğusunu ziyaret ediyor. IŞİD’lı ailelerin tutulduğu Roj ve Hol kamplarına da gidiyor. Ziyaret 6 Mart’ta ama basında bugün (12 Mart) görüldü.

CENTCOM açıklaması: “(Kurilla) İlk elden, çocukların ne kadar kötü koşullarda yaşadığını gördüm. Hol Kampı insanların çektiği acıyı açık bir şekilde ortaya koyuyor. Tek kalıcı çözüm, buradaki kişilerin zamanlı ve başarılı bir şekilde kendi ülkelerine iade edilmesi”

“Kendi ülkeleri”nin neresi olduğu muğlak ama bizi tehdit ettikleri görünüyor. Tehlikeye karşı her an dikkatli olmak mecburiyetimiz vardır. Deprem bölgesindeki demografik hareketlilik üzerine bir de terörist unsurlar kaos demektir. Kimse aklından bile geçirmemeli.”

İşte o paylaşım :

ABD GENELKURMAY BAŞKANI DA ZİYARET ETTİ

ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley de 4 Mart’ta Suriye’nin kuzeyinde terör örgütü PKK/YPG’nin işgalindeki bölgeleri ziyaret etmişti.

Milley’in Suriye’de sadece ABD askerleri ile görüştüğü iddia edilmişti. Ziyaretin ardından ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake Dışişleri Bakanlığına çağrılmış ve Milley’nin Suriye’nin kuzeydoğusuna gerçekleştirdiği ziyarete ilişkin izahat istenmişti.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi