Akşener beni destekliyor diyen il başkan adayına ‘Yalanlama’

Akşener beni destekliyor diyen il başkan adayına ‘Yalanlama’
Yayınlama: 19.12.2022 23:00
Düzenleme: 15.01.2023 17:46
A+
A-

15 Ocak 2023 tarihinde yapılacak olan İYİ Parti İzmir İl kongresinde mevcut İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar’ın milletvekili aday adayı olacağından dolayı il başkanlığına tekrar aday olmayacağının belli olmasından sonra il başkanlığına bir çok isim talip oldu.

Kongreye kısa bir süre kalırken, adaylık açıklamaları da art arda gelmeye başladı.İl başkanlığı için şu ana kadar 4 aday adaylık açıklaması yaptı.

Mevcut il başkanı Kırkpınar’a yakınlığı ile bilinen aynı zamanda Kırkpınar’a Danışmanlıkta yapan, il Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Bezircilioğlu, bugün il merkezinde yaptığı basın toplantısıyla il başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

İL BAŞKAN YARDIMCISI ÇAKAR’DAN BEZİRCİLİOĞLU’NA SERT TEPKİ:YALAN SÖYLÜYOR

Bugün adaylığını açıklayan Sinan Bezircilioğlu’nun genel merkez tarafından desteklenen aday olduğu İzmir Siyaset kulislerinde konuşulurken,Bezircilioğlu’na yakın yerel internet gazeteleri de bu habere yer vermişlerdi.

İzmir İl Başkan Yardımcısı Avukat Murat Çakar çıkan bu haberlere sert tepki gösterdi.Çakar bu söylentileri bizzat genel merkezden aldığı bilgiyle yalanladı.

Murat Çakar açıklamasında şunları söyledi:

“Pazartesi günü, IL BAŞKANI adaylığını açıklayacağı, haber sitelerinde “Genel Merkez’in sıcak baktığı aday” şeklinde duyurulan şahısla ilgili birçok partilimiz birbirini arayarak “Bu kim?” diye soruyor.

Çok sayıda arkadaşımız ve gönüldaşimizin Genel Merkezimize telefon ederek böyle bir durum olup olmadığını, Genel Merkezimizce sıcak bakılan bir aday olup olmadığını sorması üzerine, bizzat Özel Kalem’den alınan bilgiye göre;
GENEL MERKEZİMİZ ’İN İZMİR’DE SICAK BAKTIĞI ADAY şeklindeki yönlendirmenin bir YALAN’dan ibaret olduğu, GENEL BAŞKANIMIZ’IN İZMİR İÇİN HERHANGI BiR ADAY’I İŞARET ETMEDİĞİ öğrenilmiştir.
İYİ PARTİ camiasına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
(AV. MURAT ÇAKAR, İYİ PARTİ İZMİR İL BAŞKAN YARDIMCISI)

İL BAŞKAN YARDIMCISI SERAP ÖZÖKTEM:İZMİR İL VE TEŞKİLATI İÇİN ZARARDIR

Sinan Bezircilioğlu’bir tepkide İl Başkan Yardımcısı Serap Özöktem’den geldi.Özöktem’de yaptığı açıklamada bu tip yalan söylemlerin İzmir İl ve teşkilatına zarar verdiği ifade etti.
Özöktem şunları söyledi:

“Ben de bir il delegesiyim.

15 ocak 2023 günü yapılacak il kongresinde aday olan tüm arkadaşlarıma başarılar dilerim.
Ancak yarın adaylığını açıklayacak olan aday arkadaşın “Genel Merkezin desteklediği aday” şeklinde kendisinin lanse edilmesi, ama destek konusunun doğru olmadığının ortaya çıkması, İzmir İl ve teşkilatı için zarardır.
Aday arkadaşlarımızın söylemlerine, davranışlarına dikkat etmeleri teşkilatımız yararınadır…”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.