Akşener Cumhurbaşkanı adayı mı oluyor?

Akşener Cumhurbaşkanı adayı mı oluyor?
Yayınlama: 18.10.2022 23:05
A+
A-

Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı kim olacak sorusu tartışılırken gazeteci Cüneyt Özdemir 14 Ekim 2022 tarihinde twitter hesabından bir anket yaptı.Cüneyt Özdemir ankette “Muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı kim olmalı?” sorusunu yöneltti.

471.589 kişinin oy kullandığı ankette İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener %39,9 oyla birinci olurken,aday olacağı iddia edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için kullanılan oy ise %15,8 de kaldı.

LÜTFÜ TÜRKKAN’DAN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM

Meral Akşener’e yakınlığı ile bilinen TBMM İYİ Parti eski grup başkanvekili ve Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan, Cüneyt Özdemir’in yaptığı sosyal medya anketini alıntılayarak “Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı olduğu bir Türkiye hayal edin. Dünya bile çok güzel, yalnız Türkiye değil..!” ifadelerini kullandı.

Haber merkezimize açıklamada bulunan adının açıklanmasını istemeyen bir İYİ Parti yöneticisi de “Cumhurbaşkanlığına daha önce aday olmayacağını açıklayan,Başbakanlığa adayım diyen genel başkanımız siyasette yaşanan son gelişmeler üzerine aday olması yönünden özellikle tabandan çok fazla derecede baskı görüyor.Sayın Türkkan,boşa konuşmaz Genel Başkanımıza Cumhurbaşkanlığı çok yakışacak” ifadelerini kullandı.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.