Akşener’den Erdoğan’a tazminat notu: Biraz da helal para yesinler

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in basın danışmanı, Murat İde, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a tazminat ödeyen Akşener’in parayı gönderirken, “Benim param helaldir. Biraz da helal yesinler” şeklinde not yazdığını Erdoğan’ın da parayı TÜRGEV’e bağışladığını duyurdu.

Akşener’den Erdoğan’a tazminat notu: Biraz da helal para yesinler
Yayınlama: 12.12.2022 14:26
Düzenleme: 12.12.2022 14:28
A+
A-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in basın danışmanı, Murat İde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Akşener’in Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a 55 bin lira tazminat ödediğini belirtti.

“HELAL YEMEYİ GÖZE ALAMAMIŞLAR PARAYI TÜRGEV’E BAĞIŞLAMIŞLAR”

Akşener’in parayı gönderirken, “Benim param helaldir. Biraz da helal yesinler” şeklinde not iliştirdiğini duyuran İde, “Helal yemeyi göze alamamışlar. Parayı TÜRGEV’e bağışlamışlar.” diyerek Erdoğan’ın Avukatı Hüseyin Aydın’ın konuyla ilgili basın duyurusunu paylaştı.

Duyuruda şöyle denildi:

“İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 06.03.2019 tarihinde Denizli ilinde ve 07.03.2019 tarihinde Aydın ilinde yaptığı konuşmalarında ‘Sayın Cumhurbaşkanımızın muhalefet partileri seçmenlerini terörist olarak itham ettiğine dair’ iddiasını da içeren bir kısım gerçek dışı iddia ve isnatlarda bulunmuştur.

* Söz konusu konuşmalar nedeniyle Meral Akşener aleyhine Ankara 14. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde manevi tazminat davası açılmış, yargılama neticesinde de 40.000,00-TL tazminata hükmedilmiştir. Yerel Mahkeme kararı aleyhine yapılan istinaf başvurusu Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 25. Hukuk Dairesi’nin kararıyla esasen reddedilmiştir.

* Bunun üzerine manevi tazminat olarak Meral Akşener’den asıl alacak ve ferileyirle birlikte tahsis edilen tutardan 55.000,00-TL Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’na (TÜRGEV), bağışlanmıştır. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla arz ederiz.”

KAYNAK:SÖZCÜ

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.