Atatürkçü Aydın Gazeteci Fethi Akar vefat etti

Atatürkçü Aydın Gazeteci Fethi Akar vefat etti
Yayınlama: 21.08.2022 20:08
Düzenleme: 21.08.2022 23:39
A+
A-

Medya Siyaset yazarlarından,İstanbul eski temsilcimiz Gazeteci yazar Fethi Akar yakalandığı amansız hastalıktan kurtulmayarak bugün (21 Ağustos 2022) vefat etti.

Gazeteciliğe Fotospor Gazetesi’nde stajyer muhabir olarak başlayan Fethi Akar Türkiye’de özel radyoların kurulmasıyla birlikte bir süre Radyo Programcılığı yaptı.

Daha sonra HBB Televizyonu Haber Merkezinde televizyon gazeteciliğine geçiş yapan Akar, Kanal 6, Flash TV, Star, TGRT, Kanal T, ATV, Kanal 7 televizyonlarının haber merkezleri ve program bölümlerinde çeşitli görevlerde bulundu. Feth-i Alem isimli gezi programı hazırlayıp sunan Akar,  Birleşmiş Milletlerin katliamlara sessiz kalmasını Ana Haber bültenine çıkardığı öküzle protesto ederek dünya televizyonlarında bir ilki gerçekleştirdi.

2017 yılından itibaren köşe yazılarıyla Medya Siyaset  okuyucularıyla buluşan Fethi Akar rahatsızlığının başlangıcına kadar Medya Siyaset Yayın Grubu İstanbul temsilciliği ve Yayın Kurulu başkanlığı görevlerini yürüttü.

Cenazesi yarın (22.08.2022) ikindi namazına müteakip Fatih Camiinde kaldırılacak olan Fethi Akar 50 yaşındaydı.

“MURAT SELAMOĞLU:ACIMIZ ÇOK BÜYÜK”

Medya Siyaset Yayın Grubu Genel Yayın Yönetmeni ve İmtiyaz Sahibi Murat Selamoğlu haber merkezimize yaptığı açıklamada duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Selamoğlu şunları söyledi:”Kalemini satmadı,kimsenin adamı olmadı.Hastalığı boyunca bile  düşündüğü tek şey ülkesi oldu,Kalemini satmadığı için türlü yaptırımlarla karşılaştı,maddi sıkıntılar çekti.Ama asla devletine milletine küsmedi.Yazacak çok şey söylenecek çok söz var.Çok üzgününüz.Mekanı cennet olsun”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.