‘Ben Kemal, geliyorum!’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM’deki haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Seçim, ekonomi, beşli çete gibi konulara değinen CHP liderinin konuşmasının son bölümünde …

‘Ben Kemal, geliyorum!’
Yayınlama: 31.01.2023 15:13
Düzenleme: 31.01.2023 15:14
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM’deki haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Seçim, ekonomi, beşli çete gibi konulara değinen CHP liderinin konuşmasının son bölümünde yaptığı ‘Cüneyt Arkın’ göndermesi ise gündem oldu.

“BEN KEMAL, GELİYORUM!”

Kürsüden AKP iktidarına yüklenen Kılıçdaroğlu, Yeşilçam efsanesi Cüneyt Arkın’ın unutulmaz repliğine atıfta bulundu

CHP lideri, ifadelerini kullandı.

ARKIN’IN UNUTULMAZ REPLİĞİ

Kılıçdaroğlu’nun bu sözleri, usta sanatçı Cüneyt Arkın’ın başrolünde yer aldığı ‘Hınç’ filmini hatırlattı.

Arkın, bu filmde Taner Balcı, Abdi Algül, Cihan Alp, Yavuz Selekman gibi isimlerde kamera karşısına geçmişti.

FİLMİN KONUSU NE?

Filmde, kader kurbanı bir polis memurunun yozlaşmış düzenle hesaplaşması anlatılır. Kemal, İstanbul’da görev yapan bir polis memurudur. Namus düşkünlüğü ile şöhret yapmıştır. Bunu bilen suçlular, Kemal’in eline düşmekten çekinmektedir. Ailesiyle birlikte yaşayan genç adam, kız kardeşinin mütevazı hayatlarını beğenmediğinin farkındadır.

Yaşlı anne babası, sorumluluklarını ona devretmiş gibidir. Bir gün karakola gelen bir ihbar üzerine baskına gider. Kız kardeşini bir fuhuş partisinde suçüstü yakalar. Onu öldürür ve beraber olduğu adamı oracıkta yaralar. Tek cezası hapse girmek değildir. Yaşlı babası, kardeş katili olan Kemal’i evlatlıktan reddetmiştir. Artık onu hayatta tutan şey hıncıdır.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.