Çavuşoğlu’ndan Yunanistan’a: Ya geri adım atar, ya da biz gereğini yaparız

Son Dakika… Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara’da Romanya Dışişleri Bakanı Bogdan Aurescu ile ortak basın toplantısında konuştu.

Çavuşoğlu’ndan Yunanistan’a: Ya geri adım atar, ya da biz gereğini yaparız
Yayınlama: 06.12.2022 13:38
Düzenleme: 06.12.2022 13:44
A+
A-

“(Ege Denizi’ndeki silahlandırılan adalar) Yunanistan’ın bundan vazgeçmesi lazım. Ya geri adım atar, ya anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız.”

“Bize yönelik tehditlere karşı sessiz, duyarsız kalmamız mümkün değil. Yunanistan şunu unutmasın: rüzgar eken, fırtına biçer. Barışı istemiyorsan biz de gereğini yaparız, bir gece ansızın…”

“İsveç’teki yeni hükümetle beraber bazı olumlu adımların atıldığını görüyoruz. Kasım ayı, temaslar bakımından önemli bir ay oldu.” 

“29 Kasım’da Bükreş’te Finlandiya ve İsveç Dışişleri bakanları ile çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Bugüne kadar atılan adımları memnuniyetle karşıladığımızı, ama henüz atılması gereken adımların da olduğunu kendilerine söyledik.”

“Finlandiya Savunma Bakanı Kaikkonen’in Türkiye gelmesi önemli, çünkü Finlandiya’dan bize yönelik silah ambargosunun kaldırılmasına ilişkin bir açıklama olmadı. Böyle bir açıklamayı kendilerinden bekliyoruz.”

Ayrıntılar geliyor…

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.