Çevik Bir’e tahliye kararı

Çevik Bir’e tahliye kararı
Yayınlama: 01.08.2022 18:32
Düzenleme: 01.08.2022 18:58
A+
A-

21 Ağustos 2021’den bu yana cezaevinde tutulan ve ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Çevik Bir hakkında tahliye kararı verildi.

Ankara 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 28 Şubat davasında müebbet hapis cezasına çarptırılan Çevik Bir’e tahliye kararı çıktı.

21 Ağustos 2021’den bu yana İzmir Buca cezaevinde tek kişilik odada kalan Çevik Bir’in sağlık durumunun giderek ağırlaşması üzerine avukatı ‘ceza ertelemesi’ yoluna gidilmesini talep etmişti.

Sağlık kurulunun raporu dikkate alınarak Çevik Bir’in tahliyesine karar verildi. Bodrum’da bulunan Çevik Bir’in yakınlarına tahliye kararı bildirildi ve aile Bir’i cezaevinden almak üzere zaman geçirmeden yola çıktı.

14 EMEKLİ KOMUTANIN YARGILANMASI DEVAM EDİYOR

28 Şubat davasında 14 emekli komutan hakkında ömür boyu hapis cezası verilmişti. Halen 16 emekli askerin yargılaması da Yargıtay’ın kararı doğrultusunda yeniden Ankara 5. Ağır ceza mahkemesinde devam ediyor.

Cezaevindeki komutanların rütbeleri de alınmıştı. Emekli askerlerin yaşları nedeniyle önemli hastalıkları bulunduğu ve ilaç kullandıkları da bildirildi.

GÖZLER ANAYASA MAHKEMESİ’NDE

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.