CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a açık çağrı: ‘Seçim zamanında olacak,bu kadar korkma’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik yaptığı çağrıda “Bu ülke sana 20 yıl verdi. Darbe gördü sayende. Covid’de 5 maskeye muhtaç ettin. Ormanlarımız yandı, uçak bulamadın. Ekonomiyi çökerttin. Depremde yıkıldık. Hep beceriksizdin. Sana verecek 1 yıl değil, 1 günümüz bile yok. Bir beceriksizliğe daha katlanamayız. Seçimden korkma” ifadelerini kullandı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a açık çağrı: ‘Seçim zamanında olacak,bu kadar korkma’
Yayınlama: 14.02.2023 18:20
Düzenleme: 14.02.2023 18:21
A+
A-

Türkiye’yi derinden sarsan Kahramanmaraş merkezli iki depremin ardından seçim senaryoları da gündeme gelmeye başladı. Son olarak AKP’nin seçimleri altı ay veya bir yıl ertelemek için Yüksek Seçim Kurulu’nu (YSK) devreye sokacağı iddia edilirken, konuya ilişkin eski TBMM Başkanı AKP’li Bülent Arınç‘tan seçim için ilk ‘erteleme’ çağrısı dün geldi.

Seçimlerin ertelenmesi çağrısına bugün yaptığı açıklamayla tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez Twitter hesabından yaptığı açıklamayla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi.

Erdoğan’a yönelik açıklamasında “Seçimden bu kadar korkma” diyen CHP lideri, şunları kaydetti:

“Bu ülke sana 20 yıl verdi. Darbe gördü sayende. Covid’de 5 maskeye muhtaç ettin. Ormanlarımız yandı, uçak bulamadın. Ekonomiyi çökerttin. Depremde yıkıldık. Hep beceriksizdin. Sana verecek 1 yıl değil, 1 günümüz bile yok. Bir beceriksizliğe daha katlanamayız. Seçimden korkma.”

İKİNCİ MESAJ: SEÇİM ZAMANINDA YAPILACAK

Kılıçdaroğlu, yaptığı yeni paylaşımında ise “Ya da kork, seçim zamanında yapılacak” ifadelerini kullandı.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.