CHP’li Başarır’dan Soylu’ya ‘Ümit Özdağ’ tepkisi

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a yönelik canlı yayında sarf ettiği sert sözler nedeniyle eleştirdi. Cumhuriyet’e açıklamalarda bulunan Başarır, “İktidar değiştiğinde yargıya ilk teslim edilecek kişi Süleyman Soylu’dur. Onu kendi ellerimizle yargıya teslim edeceğiz. Ondan utanıyorum!” ifadelerini kullandı.

CHP’li Başarır’dan Soylu’ya ‘Ümit Özdağ’ tepkisi
Yayınlama: 06.05.2022 20:57
Düzenleme: 23.11.2022 16:25
A+
A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk kadınları ve çocukları selfie çekiyormuş izlenimi yaratarak kayda alan yabancı uyruklular hakkında “Ben selfie çekiniyorum, arkanızda bir kadın olsa ve sosyal medyada yayınlasanız, ‘Bu kadını röntgenliyor mu…’ olacak?  Böyle bir ahlaksızlık olur mu?” demişti. Soylu, sözlerinin devamında Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında da “Soros çocuğu, operasyon çocuğudur. Hayvandan aşağı bir insan!” ifadelerini kullanmıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bu sözlerinin ardından Cumhuriyetten Rabia Azra Sözcü’ye açıklamalarda bulunan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, bakan Soylu’ya sert tepki gösterdi.

Başarır, iktidarın seçimleri kaybettiğinde yargıya ilk teslim edilecek kişinin Süleyman Soylu olduğunu söyleyerek, “Bunun birçok sebebi var; kirli ilişkiler, ortaya atılan iddialar, Silivri Emniyet Müdürü’nün intiharından tutun Sezgin Baran Korkmaz ile ilişkilere kadar… Tüm bunlardan yargılanıp hesabını verecek” dedi.

“KINIYORUM, ONDAN UTANIYORUM”

Cumhuriyet’e yaptığı açıklamayı Başarır, şöyle sürdürdü:

“Birçok hayvan bizler kadar kötülük yapmayı düşünemez. Hayvanları bir hakaret aracı olarak kullanmayın ama bunu yapan bir İçişleri Bakanı var. Birçok canlı Soylu kadar kötü düşünemiyor, tehdit etmiyor. O sebeple İçişleri Bakanı’nı hayvanları hakaret aracı olarak kullandığı için kınıyorum ve ondan utanıyorum.

Mülteciler gidecekler, gitmeliler. Bu ülke yaklaşık 10 milyon mülteciyi kaldıramaz. Bu utanmaz, sıkılmaz adam 201 bin tanesine vatandaşlık vermiş. Kime sordun? Sürekli de vermeye devam ediyorsun, seçimlere kadar bu rakamın 1 milyon olması bekleniyor. Bunu nüfus müdürlükleri söylüyor. Ülkenin vatandaşından çok onların haklarını savunuyor işte bu yüzden suç işleri bakanısın.

“AKPLİLER BİLE BU ADAMDAN UTANIYORLAR”

Utanıyorum. AKP’liler bile bu adamdan utanıyor. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı’nda bir parça vicdan varsa, ülkesinin bekasını biraz olsun düşünüyorsa, bu adamı görevden al ve yargıya teslim et! Sen İçişleri Bakanı olarak bir milletvekiline bir genel başkana bunları söylersen, senin Emniyet amirin de bir milletvekiline ‘seni çivilerim’ der. Sen bu lafları söylersen, yarın gerçekten bir Emniyet müdürü bir milletvekilini çiviler ya da çeker silahını vurur. Olmaz kardeşim, olmaz!

Sen çok kötü bir örneksin, sen gerçekten bir çevre kirliliği yaratır hale gelmişsin. Ben bunları komisyonda yüzüne söyledim. ‘Sen bu ülkede Sedat Peker’in ağzına sakız olmuşsun’ dedim. Bir siyasetçi bu kadar piyasaya düşemez. Soylu, bu ülke için bir güvenlik sorunu haline gelmiştir. Belki sert konuşuyorum ama çok doluyum. AKP’liler bile utanıyorlar. Ben Meclis’te o sözleri yüzüne söylerken Türkiye’deki 84 milyonun içinin yağları eridi. Bu da dönüp AKP’li komisyon üyelerine ‘Yazıklar olsun bunu konuşturuyorsun’ dedi. Evet, çünkü onların da yağları eridi.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.