Cumhuriyet için fabrika ayarları neyi gerektirmektedir?

Cumhuriyet için fabrika ayarları neyi gerektirmektedir?
Yayınlama: 16.08.2023 16:06
Düzenleme: 16.08.2023 16:05
A+
A-

(E) Amiral ve yazar Türker Ertürk sosyal medya hesabından “Cumhuriyet için fabrika ayarları neyi gerektirmektedir?” başlığıyla dikkat bir çeken paylaşım yaptı.

Türker Ertürk’ün paylaşımı şöyle:

Türkiye’nin kurucu değerlerinden ve ideolojisinden uzaklaştığı, başımıza gelen felaketlerin başat nedeninin bu olduğu ve Cumhuriyetin fabrika ayarlarına getirilmesinin gerekliliği en azından CHP seçmenin ortak değerlendirmesi. Ama bilinmeli ki Cumhuriyetin fabrika ayarlarından uzaklaştırılmasının arkasında bölgeye yönelik planları olan emperyalizm yani dış dinamikler ve onların Türkiye’deki işbirlikçileri vardı ve hala varlar.

CHP için de fabrika ayarlarına dönmesi veya döndürülmesi CHP seçmeninin ortak kanaati. Çünkü Türkiye’yi fabrika ayarlarına getirebilecek mücadelenin önünü açabilmek ve bu mücadeleye liderlik yapabilmek için önce CHP’nin fabrika ayarlarına getirilmesi lazımdır. Tabii ki CHP’nin de bu duruma gelmesinin arkasında aynı güçlerin yönlendirmeleri vardı. Umarız kongreler ve kurultay süreci bu değişimin önünü açar ve CHP örgütünün ideolojik ve eylemsel mücadelesine liderlik yapabilecek yönetimi seçer ve halkta tekrar umut yaratır. Aynı rotada ısrar ise hem CHP hem de Türkiye için hüsran olur.

TÜRKER ERTÜRK’ÜN DİĞER KÖŞE YAZILARINI VE GÜNDEM DEĞERLENDİRMELERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Emekli Amiral,Araştırmacı yazar
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.