DP Sözcüsü Haydar Altıntaş: Sözde Türkiye Yüzyılında Balıkesir’e düşen buysa, Türkiye Yüzyılınızı başınıza çalın!

Demokrat Parti Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Haydar Altıntaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Balıkesir’deki sözlerini sert bir dille eleştirerek, “Sözde Türkiye Yüzyılında Balıkesir’e düşen buysa, Türkiye Yüzyılınızı başınıza çalın!” ifadelerini kullandı.

DP Sözcüsü Haydar Altıntaş: Sözde Türkiye Yüzyılında Balıkesir’e düşen buysa, Türkiye Yüzyılınızı başınıza çalın!
Yayınlama: 27.02.2024 15:45
A+
A-

Sosyal medya platformu X hesabında açıklama yayınlayan DP Sözcüsü Haydar Altıntaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta Balıkesir’i ziyareti esnasında yaptığı konuşmayı hatırlatarak, “Sayın Cumhurbaşkanı ‘Balıkesir’in kimseye minnet borcu yok.’ demiş, doğrudur.” ifadelerini kullandı.

İktidarın Balıkesir’e borçlu olduğunu ancak 2024 bütçesinde Balıkesir’in yok sayıldığını belirten Altıntaş, 2024 yılı yatırım programında öngörülen 19.6 milyar lira yatırım bütçesinin kandırmacadan ibaret olduğunu ifade etti.

Yatırım programında listelenen pek çok yatırımın aslında Balıkesir’e has olmadığını ve diğer başka illerle birlikte bütçe tahsis edildiğini belirten Altıntaş, “Balıkesir’e düşen asıl bütçe iktidarın açıkladığının yarısından da az, yani sadece 9 milyar liradır.” ifadelerini kullandı.

Balıkesir Valiliği tarafından yayınlanan 2024 yılı yatırım programında Balıkesir için 19.6 milyar TL tahsis edildiği belirtiliyor. Tahsis edilen bütçenin diğer illerle paylaşılacak tahsislerinin bazı örnekleri şöyle: Anadolu Alacası Geliştirme için ayrılan bütçenin Balıkesir, Ankara, Adana ve Konya arasında, Balıkçı Barınakları Bakım Onarımı için ayrılan bütçenin Balıkesir, Bursa ve Çanakkale arasında, ETİ Maden tarafından yapılacak yatırımların Balıkesir, Eskişehir, Ankara ve Kütahya arasında, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yaptırılması planlanan Çocuk Evleri için ayrılan bütçenin Balıkesir, Bursa, Manisa ve Samsun arasında paylaştırılması öngörülüyor.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.