Ekonomist Bartu Soral’dan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 milyon Suriyelinin geri dönüşünü sağlayacak yeni bir projenin hazırlığında olduklarını açıkladı. Proje; Azez, Cerablus ve El Bab’ın da aralarında olduğu 13 bölgede konuttan hastaneye kadar geniş çaplı altyapı çalışmalarını içeriyor.

Ekonomist Bartu Soral’dan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki
Yayınlama: 03.05.2022 22:10
A+
A-

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib’de biriket evlerin teslim törenine video mesaj gönderdi.Erdoğan, 1 milyon Suriyelinin geri dönüşünü sağlayacak yeni bir projenin hazırlığında olduklarını Projenin ; Azez, Cerablus ve El Bab’ın da aralarında olduğu 13 bölgede konuttan hastaneye kadar geniş çaplı altyapı çalışmalarını içerdiğini açıkladı.

Erdoğan’ın bu açıklamasına Kalkınma Ekonomisti, yazar  Bartu Soral’dan tepki geldi.Soral sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “90 milyar$ harcadı, yetmiyor, şimdi de gidip komşu ülkenin topraklarına inşaat yapıyor!” ifadelerini kullandı.

Bartu Soral yaptığı açıklamada şunları söyledi:

90 milyar$ harcadı, yetmiyor, şimdi de gidip komşu ülkenin topraklarına inşaat yapıyor! Ülkede fiyatlar uçtu, marketten çıkan feryat ediyor, en kötü ev kirası 4 bin tl, insanlar işsiz, geçinemiyor! AKP Türk milletinin kaynaklarını Suriyelilere harcıyor! Pes!..” 

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.