Emniyet’te Süleyman Soylu ekibine operasyon devam ediyor : Üç üst düzey polis müdürü görevden alındı

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde beklenen atamalar sürüyor. Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ekibine yönelik düzenlenen ikinci operasyonda Personel Başkanlığı’nda görev yapan üç şube müdürü görevden alındı. Görevden alınanlar arasında teşkilatta gerçekleştirilen tüm atamalarda imzası olan Atama Şube Müdürü’nün bulunması dikkati çekti.

Emniyet’te Süleyman Soylu ekibine operasyon devam ediyor : Üç üst düzey polis müdürü görevden alındı
Yayınlama: 07.07.2023 21:43
A+
A-

Yeni kabine ile birlikte Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız’ın Emniyet Genel Müdürü olarak atanmasının ardından, önceki Bakan Süleyman Soylu’nun ekibine yönelik ilk atama geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilmişti.

T24’ün aldığı bilgiye göre, dünkü ikinci görevden alma işleminin yapıldığı adres yine aynı birim oldu.

Önceki Personel Başkanı Ogün Vural’ın görevden alınıp Polis Başmüfettişi Ahmet Acar’ın atanmasının ardından, dün aynı birimde görev yapan ve Vural’ın ekibinde yer alan üç üst düzey polis müdürü görevden alındı.

Görevden alınanlar arasında tüm teşkilatın atama işlemleri ile onayının geçtiği Atama Şube Müdürü’nün de bulunması dikkati çekti. Ayrıca, birimin tüm bilgisayar ve bilişim sistemlerinden sorumlu şube olan Bilgi İşlem Şubesi ile idari işlere bakan şube müdürü de görevden alındı.

Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız’ın onayı ile yapılan atamalar çerçevesinde Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı’nda görev yapan Polis Başmüfettişi Aydın Uğurlu, Personel Başkanı Acar’ın yardımcısı olarak görevlendirildi.

VALİLER KARARNAMESİ

Bu arada yine İçişleri Bakanlığı’nca hazırlanan valiler kararnamesinin son onay için Cumhurbaşkanlığı’na sunulduğu bilgisi bugün kulislere yansıdı.

Geniş çaplı olmaması beklenen kararnamenin, İstanbul’da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulduğu ve Erdoğan’ın çıkacağı yurt dışı seyahati öncesinde imzalanarak yürürlüğe gireceği ifade ediliyor.

CUMHURİYET

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi