Erdoğan’a Erbakan şoku:İstifa eden belediye başkanları Yeniden Refah’a katıldı

AKP’nin Samsun Ladik ile Bursa Kestel belediye başkanları partilerinden istifa ederek Yeniden Refah’ın belediye başkan adayı oldu. Şanlıurfa Eyyübiye’nin önceki dönem başkanı da partinin Eyyübiye adayı oldu.

Erdoğan’a Erbakan şoku:İstifa eden belediye başkanları Yeniden Refah’a katıldı
Yayınlama: 08.02.2024 22:13
A+
A-

Yeniden Refah Partisi’ne AKP’den katılımlar sürüyor. Bu kapsamda Samsun Lâdik ve Bursa Kestel’in AKPli mevcut belediye başkanları partilerinden istifa ederek Yeniden Refah Partisi’nden aday oldu. Şanlıurfa Eyyübiye’nin AKPli Eski Belediye Başkanı Mehmet Ekinci de Yeniden Refah Partisi’nden aday.

Partinin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, “Samsun Lâdik Belediye Başkanı Adnan Topal ve Lâdik Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Yılmaz, AKP’den ayrılarak Yeniden Refah Partimize katıldılar. Başkanlarımıza rozetlerini Samsun İl Başkanımız İbrahim Yaşar ile birlikte Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Avukat Âdem Güney taktı. Başkanlarımıza baba ocağına hoşgeldiniz diyor, hayırlı olmasını diliyoruz” denildi.

2014-2019 yılları arasında AKP’den Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkanı olarak görev yapan Mehmet Ekinci, Yeniden Refah Partisi Eyyübiye Belediye Başkan Adayı oldu. Bursa Kestel’in mevcut Belediye Başkanı Önder Tanır da AKP’den istifa ederek Yeniden Refah Partisi’ne katıldı ve Kestel Belediye Başkan Adayı oldu. Ekinci ve Tanır’a rozetlerini Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Fatih Erbakan takdim etti.

İSTANBUL VE ANKARA 10 ŞUBAT’TA AÇIKLANACAK

Yeniden Refah Partisi, 10 Şubat Cumartesi Ankara Atatürk Spor Salonu’ndan yapacağı aday tanıtım toplantısında Ankara ve İstanbul adaylarını kamuoyuna duyuracak. 

Kaynak: cumhuriyet.com.tr

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi