Erdoğan’dan ‘ittifak’ sorusuna yanıt: ‘Kapımız İYİ Parti’ye açık’

Son dakika haberi.. Grup toplantısı sonrası gazetecilerin yönelttiği ‘ittifak çağrısı’ sorusuna yanıt veren AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kapımız herkese açık, İYİ Parti de olabilir” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’dan ‘ittifak’ sorusuna yanıt: ‘Kapımız İYİ Parti’ye açık’
Yayınlama: 11.10.2023 14:50
Düzenleme: 11.10.2023 14:52
A+
A-

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP TBMM Grup Toplantısı’nın ardından Meclis’ten ayrılırken, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

‘TEZEKERE’ SORUSUNA NET CEVAP

“Gelecek hafta Meclis Genel Kuruluna tezkereler gelecek ama muhalefet şimdiden ‘hayır’ oyu vereceğini söyledi. Anayasa konusunda da ‘hayır’ diyecekler. Bunu nasıl değerlendirirsiniz?” sorusuna Erdoğan, “Devlet Bey dün konuşmasında her şeyi söyledi mi? Cumhur İttifakı olarak biz de ne diyoruz? ‘Evet’ diyoruz. Cumhur İttifakı olarak her ikimizin Parlamentodaki oyları bu işi çözer mi? Çözer. İki kere iki dört” yanıtını verdi.

İTTİFAK SORUSUNA YANIT

“Cumhur İttifakı’na yeni partilerin katılması söz konusu olur mu? Bir çağrınız oldu, bu İYİ Parti’ye mi yönelikti?” sorusu üzerine Erdoğan, “Katılmak isteyen herkese kapımız açık. İYİ Parti de olabilir. Zaten diğerleri Cumhur İttifakı’nda belli. Ne kadar katılım güçlü olursa, ülkemizin menfaatine o denli hayırlı olur” ifadesini kullandı.

Kaynak: cumhuriyet.com.tr

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.