Hain olmakla, kahraman olmak arasındaki ‘İNCE’ çizgi

Hain olmakla, kahraman olmak arasındaki ‘İNCE’ çizgi
Yayınlama: 07.04.2023 00:39
A+
A-

14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kaldı.

Cumhur İttifakı açık ara öndeyiz diyor,Millet İttifakı da.Diğer Cumhurbaşkanı adayları Muharrem İnce ve ATA İttifakının adayı Sinan Oğan’da kazanacağız diyor.

Anketlere,sokağın sesine bakarsanız bu seçim Erdoğan ve Kılıçdaroğlu arasında geçecek gibi gözüküyor.Bana göre her iki adayda öyle açık ara önde değil.

Geçtiğimiz günlerde Kemal Kılçdaroğlu,Memleket Partisi Genel Merkezinde Muharrem İnce’yi ziyaret etti.Hepimiz heyecanlandık.Çünkü İnce’nin adaylığı bıçak sırtında geçecek bu seçimin sonuçlarını etkileyecek. İnce,Kılıçdaroğlu tarafından kendilerine herhangi bir teklifin gelmediğini o gün yapılan görüşme sonrası ve öncesi çok defa söyledi.Ancak geçtiğimiz akşam Kılıçdaroğlu katıldığı canlı yayında “O gün ziyaretimizde değil ama öncesinde ve sonrasında Memleket Partisine teklif yapıldı. Detaylarını açıklamam”  ifadelerini kullandı.İnce bu açıklamayı hemen yalanladı ve “Kendisiyle tüm iletişim kanallarımız açık olmasına rağmen bu konuda hiçbir görüşmemiz olmamıştır.” dedi.Demek ki İnce parti yöneticilerinden değil teklifin Kılıçdaroğlu’ndan gelmesini bekledi.

Bıçak sırtında geçecek bir seçim öncesi,milletvekili aday listelerinin YSK’ya verilmesine 2 gün kala Muharrem İnce’ye bir mektup yazmak istedim.Bunu sizlerle de paylaşıyorum.

“Sayın İnce,

Kılıçdaroğlu ve parti yönetimine yaptığınız eleştirilerin birçoğunu sizin CHP’de milletvekili olduğunuz süreçte de ben sosyal medya hesaplarımda,canlı yayın programlarında,yazdığım köşe yazılarında yaptım.Büyük Atatürk’e kefere diyen Mehmet Bekaroğlu’na,Dersimde katliam yapıldı diyen Orhan Sarıbal’a ve daha nice CHP’li yöneticiye emin olun en az sizin kadar,hatta sizden daha büyük tepki gösterdim. O nedenle bu kişiler beni sosyal medya hesaplarından engelledi.Hatta birisi hakkımda şikayetçi oldu,ama sonuç alamadı.

Kemal Kılçdaroğlu’nun adaylığı açıklanana kadar her platformda bende buna karşı çıktım. Akşener’in o tarihe geçecek çıkışına herkesin sert tepki verdiği günlerde, CHP’li dostların hakarete varan söylemlerine rağmen destek verdim. Sosyal medya da infaz edildim.İmamoğlu ve Yavaş’ın Cumhurbaşkanı yardımcısı ilan edildiği gün Kemal beyin seçilebilme olasılığının daha da yükseldiğini görenler benim ne demek istediğimi anladılar.

Sayın İnce,2018 seçimlerinde adam kazandı söylemini artık bir köşeye bırakalım.Çünkü geçmişi geri getirebilme şansımız yok.Seçim sonrası haklı sitemlerinizin çoğuna katılıyorum.Onursal Adıgüzel’in başında olduğu CHP sisteminin çökmesi tam bir skandaldı.Ama ne acı ki aynı kişi yine o sistemin başında.Bakın buna da tıpkı sizin gibi tepkimi gösterdim,göstermeye devam edeceğim,sonucu nafile olsa da.

Eminim o dönem sizi üzen, kıran çok daha fazla konu vardır. Ama sayın İnce ,Mevlana’nın dediği gibi “Ne kadar söz varsa düne ait. Şimdi yeni şeyler söylemek lazım”…

Siz bu cumhuriyetin yetiştirdiği bir öğretmensiniz.Siz gençliğinizden bu yana CHP’ye gönül vermiş,6 oku benimsemiş bir siyasetçiniz. Tartışmaya değer anketlerin ne dediğini bırakalım; ama sokak, Kılıçdaroğlu diyor. Size hak verenler bile istemeyerek olsa da Erdoğan karşısında kazanması en güçlü aday olarak Kılıçdaroğlu’nu görüyor.

Sizin ülkenizi, bayrağınızı, atanızı sevdiğinize eminim.

Bu seçim bizlerle, onlar arasında geçecek…

Yazının başlığı “Hain olmakla,kahraman olmak arasında İNCE bir sınır var”

Eğer bu seçim kıl payı Erdoğan’a karşı kaybedilirse, bunun suçlusu siz ilan edileceksiniz ve tarihe bir hain olarak geçeceksiniz.

Gelin siz değil size haksızlık yapanlar utansın…

Bırakın ne kadar söz varsa düne ait. Siz yeni şeyler söyleyin.

Türkün şanlı tarihine Kahraman olarak geçin…

Medya Siyaset Yayın Grubu Genel Yayın Yönetmeni. İş İnsanı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.