Hiç kimse kusura bakmasın | Murat Ağırel Yazdı

Hiç kimse kusura bakmasın | Murat Ağırel Yazdı
Yayınlama: 01.12.2017 15:00
A+
A-

Benim derdim İran’a yapılan ticaret değil.BM kararı olsa dahi Ülke menfaati söz konusu ise yapılabilir.Benim derdim şahsi menfaatini Ülke menfaatinden önde tutan hainler ve bunları savunanlar ile.

17-25 Aralık olayları FETÖ haininin kumpasları denilmişti ve o dönemde görevde olan haklarında dinlemeler ortaya çıkan dört Bakan Yüce divan’a gönderilmemişti.O zaman düzgün bir yargılama yapılmış olsaydı şu anda Tüm Dünya’ya rezil olmayacaktık.ABD denen emperyalist soytarılara karşıda ATATÜRK’ün ülkesi rezil olmayacaktı.

Biz Ergenekon ve Balyoz kumpas dedik Siz ‘’Ben bu davanın savcısıyım’’ dediniz

Biz Fetullah haindir dedik Siz ‘’Hoca Efendiye nasıl konuşuyorsunuz dediniz’’ ,

Biz ‘’açılım süreci hainliktir,teröristler ile pazarlık değil mücadele edilir’’ dedik ,Siz ‘’Analar ağlamasın siz hainsiniz’’ dediniz

Biz ‘’Barzani kabile reisi dedik’’ Siz sözde paçavraları protokolde astırdınız,

Biz ‘’ Suriye’de hata yapıyorsunuz ‘’ dedik Siz ‘’Stratejik derinlik’’ dediniz

Bu liste uzar gider.Hiç bir zaman bizi dinlemediniz.Her zamanda ne yazık ki biz haklı çıktık.Bedelini bu kararları verenler değil bizler,vatandaşlar canıyla malıyla ödedik.Şimdi ise ;

’’Hayırsever iş adamı dediğiniz ve Türk bayrağı önünde canlı yayınlara çıkardığınız,ödüller verdiğiniz kişi için biz o zaman vatan haini demiştik şimdi aynısını siz söylüyorsunuz.En azından bu sefer bizi dinleyin ve Ülkemizin daha fazla rezil olmaması için dört bakan ve yolsuzluğa,rüşvete bulaşmış her kim var ise haklarında kapatılan dava tekrar açılsın ve yargılansınlar.Zararı en az ile kapatalım.

ABD’de görülen davadan Halkbank’ın ve ismi geçen diğer bankaların maddi ceza alacakları kesin.Bunun için acil olarak bankacılık sistemi ve zaten çok zor durumda olan ekonomimizin daha fazla zarar görmemesi için (altınların yastık altından çıkması,dolarların bozdurulmasının istenmesi gibi çözümler ile değil) acilen hiç zaman kaybetmeden TBMM’de küçük büyük muhalefet ile bir araya gelerek acil plan yapılmalıdır.

Ülkesini seven herkes endişe içerisindedir ve olmak zorundadır.Duyduklarımızdan mutlu değil aksine rahatsız olmaktayız.Anti emperyalist olan bizlerin bu yaşananlardan hoşnut olmamız söz konusu dahi değildir.Her daim Vatanım da vatanım diyen bizleri; Bunları söylediğimiz,yazdığımız için işbirlikçi veya hain  ilan etmek,yada Ülkemize karşı oynanan oyunun kurucularından taraf gibi göstermek en basit kelime ile basitliktir,şerefsizliktir.Gerçeklerden bu şekilde kurtulamazsınız.

Şimdi bizler sizleri tekrar uyarıyoruz.Bu rüşvet aldıkları ve hainlikleri kesinleşmiş Hırsızlara ‘’Milli’’ diye sahip çıkmaya devam ederseniz ortaya çıkacak sonucun altında hepimiz kalacağız.

Ülke itibarı yapılan dev saraylar yada maddiyat ile değil bu gibi durumlarda sergilediğiniz tavırlar ile belirlenir.

Gazeteci Yazar... Murat Ağırel köşe yazarlığına 2017 yılında Medya Siyasette başlamıştır. MURAT AĞIREL: Bundan bir yıl önce yazılarımı paylaşma fırsatı bulduğum göz ağrım Medya Siyaset ailesinin yeni yaşını kutlar bu kadar kirlenmişliğin ve yalan haberciliğin olduğu bir dönemde duruşu ve baş kaldıran yayın hayatında başarılarla dolu daha nice yıllara erişmesini temenni ederim. (14 Haziran 2019)