Huawei’den deprem bölgesindeki iletişimi çözecek operasyon

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde yaşanan iki büyük depremin ardından bölgedeki iletişim sıkıntıları hala devam ediyor. Huawei iletişim sıkıntıları çözmek için deprem bölgesine baz istasyonları yedek parçası, jeneratör ve mobil baz istasyonları gönderdi.

Huawei’den deprem bölgesindeki iletişimi çözecek operasyon
Yayınlama: 08.02.2023 19:49
Düzenleme: 08.02.2023 19:54
A+
A-

Deprem bölgesinde baz istasyonlarının hasar almasından dolayı iletişim problemleri hala devam ediyor. Operatörler durumu çözmek için çalışmalarına devam ediyor. Operatörlere destek Çinli teknoloji firması Huawei’den geldi.

Huawei Türkiye tarafından yapılan açıklama “Afet bölgesinde kesintisiz iletişimin sağlanması ve hasar gören şebekenin onarımı için mobil baz istasyonlarını, dizel jeneratörleri ve şebeke yedek parçalarını acilen bölgeye ilettik.” şeklindeydi. Huawei zaten Türkiye’nin 4.5G baz istasyonlarına ekipman ve yazılım desteği sağlıyor.

Hatay, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta hala iletişim probleminin devam ettiği görülüyor. Pek çok bölgede telefonlar çekmiyor. Telefon çeken bölgelerde ise yoğunluktan dolayı internet erişiminde problem yaşanıyor.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.