İnce,Sosyal Medya Yazarı Serdaroğlu ve AP Genel Başkanı Öz’ü yalanladı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Zafer Partisi Adalet Partisi ve tabela partisi Doğru Parti ile ittifak kurulduğu ile ilgili soruyu “Görüşüyoruz, henüz netleşmiş bir şey yok. Memleket meseleleri üzerine kafa yoruyoruz. Kurarsak nasıl olur tartışıyoruz, görüşüyoruz. Daha geçen hafta görüştük” şeklinde yanıt verdi.

İnce,Sosyal Medya Yazarı Serdaroğlu ve AP Genel Başkanı Öz’ü yalanladı
Yayınlama: 03.12.2022 21:08
Düzenleme: 03.12.2022 22:06
A+
A-

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bir dizi program için Çanakkale’ye geldi.

İnce, ilk olarak kordon boyunda bulunan esnafı ziyaret edip, yurttaşlarla fotoğraf çektirdi. Burada açıklamalarda bulunan İnce Altılı Masa’yı eleştirerek şunları söyledi:

  • Bir komite kuracaklarmış. Bu komite Cumhurbaşkanı’nı yönetecekmiş. Cumhurbaşkanı 50 artı 1 ile seçilecek. Sen yüzde 1, yüzde 2 oy alan bir partisin. Seni mi dinleyecek yani? Temel Karamollaoğlu’na mı soracak? Yani Cumhurbaşkanı seçilecek kişi, çocuk oyuncağı gibi Babacan’a mı soracak? Yani Cumhurbaşkanı bir yere birini atayacak, Merkez Bankası başkanı atayacak. Hadi Kılıçdaroğlu’na sorayım, yetmedi Meral Akşener’e sorayım, Temel Bey’e, Ahmet Davutoğlu’na, Ali Babacan’a sorayım, böyle mi olacak yani? Altılı Masa’nın yaptığı açıklamalar tam da Erdoğan’ın işine gelen açıklamalardır. Aslında, bu Erdoğan’ı desteklemenin gizli yoludur.”

İTTİFAK AÇIKLAMASI

Daha sonra Belediye Çalışanları Eğitim ve Sosyal Tesisleri’nde gençlerle bir araya gelen İnce, gençlerden gelen soruları yanıtladı. Bir öğrencinin Zafer Partisi,Adalet Partisi ve tabela partisi Doğru Parti ile ittifak kurulduğu iddiası sorusu üzerine İnce, “Görüşüyoruz, henüz netleşmiş bir şey yok. Memleket meseleleri üzerine kafa yoruyoruz. Kurarsak nasıl olur tartışıyoruz, görüşüyoruz. Daha geçen hafta görüştük” diye konuştu.

“ALTILI MASA ÇÖZÜM OLAMAZ”

Soruların ardından Altılı Masa ile ilgili eleştirilerini dile getiren İnce şöyle konuştu:

  • Bu altılı masa çözüm olamaz. Neden çözüm olamaz. En temel konularda anlaşamadılar. Zaten dağılırlar yakında göreceksiniz. Birbirlerine ayar veriyorlar. Grup başkanvekillerine diyorlar ki ‘Sen çık bakayım şuna bir laf çak.’ Öteki de diyor ki genel başkan yardımcısına ‘Hadi bir de sen çak.’ Dış kulvardan saldırılar var.
  • İstanbul Sözleşmesi’nde anlaşamamışlar, kamulaştırmada anlaşamamışlar, Ergenekon, Balyoz davalarında anlaşamamışlar, Libya tezkeresinde anlaşamamışlar. Nerede anlaşacak bunlar?  FETÖ’ye, Said Nursi’ye Seyit Rıza’ya övgüler düzen var içlerinde. Buradan bir şey çıkmaz. İlkeli bir birliktelik lazım.

İnce, programının tamamlamasını ardından Çanakkale’den ayrıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.