İnleten Nağmeler | Murat Ağırel

İnleten Nağmeler | Murat Ağırel
Yayınlama: 14.10.2017 23:50
Düzenleme: 27.07.2023 17:54
A+
A-

Tarih 26.06.2003.

Dönemin Başbakanı Recep Tayip Erdoğan bir yemekte… ’’Neden saçların beyazlamış arkadaş’’ şarkısı ile özdeşleşen Adnan Şenses de yemekte. Kendi deyimi ile her zaman olduğu gibi orada sanatını icra ediyor ve bir oyun havasında göbek atıyor… Bu gayet doğal değil mi? Değilmiş. Ertesi gün öğreniyoruz nedenini. Kendisinin de petrol istasyonları bulunan sanatçı akaryakıt bayilerinin grev yapacağını bildirmiş Başbakan’a. Eee Başbakanımız yufka yürekli tabi hemen dinlemiş ve gerekeni yapmış çat yapıştırmış Akaryakıt Bayi paylarını artırmıştı. Fazla değil bizim cebimizden Adnan Şenses’in şarkısı ve göbeği karşısında eski para ile 280 Trilyon çıktı…

6 Kasım 2013.

Diyarbakır toplu açılış töreninde  Şivan Perver ve İbrahim Tatlıses  sahnede beraber düet yaptılar. Dönemin Başbakanı Recep Tayip Erdoğan’a bakarak ‘’megri megri’’ diye Kürtçe şarkılarını söylediler. Sonra Erdoğan kürsüye çıkarak yaratılan havaya uyup ilk defa ‘’KÜRDİSTAN’’ kelimesini kullandı. Çözüm sürecine giden yolun yapı taşlarından biri oldu.

16.08.2014.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa’da Türkiye Romanlar Konfederasyonunun düzenlediği “Büyük Roman Buluşması”na katıldı. Kibariye Başbakan Erdoğan’a ‘Başbakanım çok güzel, çok yakışıklı bir adamsın. Üstüne tanımam anacım.’ dedi.’’Beraber Yürüdük bu yollarda ‘’ şarkısını söyledi ikinci kıtasını da Cumhurbaşkanı’nın siyasi hayatı için uyarladılar iyi mi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daveti kırmadı ve şarkıya eşlik etti. Eee şimdi bu şarkılara da bir hediye gerekiyordu. Salonu Romanca selamlayan Erdoğan büyük alkış aldı. Roman Açılımımız da başlamış oldu.

Zaman içerinde Recep Tayip Erdoğan için şarkı söyleyen popçu, şarkıcı falan çok oldu hatta önünde dizlerinin üstüne çökerek af dileyen sözde tiyatro sanatçıları da oldu. Tarih bunların hepsini kayıt etti. Ancak en son Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a öyle biri şarkı söyledi ki herkes çok şaşırdı..

Kimdi peki bu şarkı söyleyen ?

Sırbistan Dışişleri Bakanı İvitsa Daçiç

Peki kim bu İvitsa Daçiç?

Hani “Sırp Kasabı” Bosnalıların ve Arnavutların katili var ya Slobodan Miloşeviç, işte onun Basın Sözcüsüydü. Şimdi Sırbistan Dışişleri Bakanı.

Slobodan Miloseviç kim biliyorsunuz değil mi? Hafızamızı tazelemek için tekrar hatırlatayım… 27 Mayıs’ta Lahey’deki Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından savaş suçu sanığı ilan edilen, yaklaşık 250.000 Boşnak ve Arnavut’un katili.

Miloseviçin o dönemde ki Basın Sözcüsü İvitsa Daçiç yemek sonunda attı kendini sahneye ve Asrın Lideri(!) Cumhurbaşkanı’na Rumeli şarkısı olan Osman Aga’yı Türkçe olarak söyledi. Geçmiş tecrübelerden başımıza ne gelecek diye beklerken pat ajanslara haber düştü: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırbistan’dan 5 bin ton et ithal edilmesine yönelik anlaşma imzalandığını söyledi.

Helal kesim reklamları ne oldu, bu gelen etler nasıl kesildi diye mi yanalım, ülkemiz de hayvancılığın geldiği duruma mı yanalım? Türkiye’de bir ilimizden daha küçük olan bir ülkeden et ithal ettiğimize mi yanalım? Madem et ithal edecektik Bulgaristan’dan neden saman ithal ettik ona mı yanalım?

Yoksa kardeşlerimizin katili ile ticaret yaptığımıza mı yanalım bilemedim. Ama net olarak anladığım bir şey var artık:

Usta Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a kim şarkı söyler ise vatandaşlar olarak bize iyilik değil çok ağır bir yük getiriyor.

Vatandaş Murat olarak ben de bir şeyler istiyorum ve bunun gerçekleşmesi için de o vakit  türkü söylüyorum Aşık Mahzuni Şerif’ten ;

Bizim toprak toprak olduktan beri,

Bunun gibi daha arsız gelmedi.

Bu kadar sap yeyip yeyip saman bırakan,

Ağzı çirkin yüzü yüzü nursuz gelmedi..

Zehir ile yaremizi elledi,

Ateş ile terimizi yelledi,

Bizim elin anasını belledi,

Böyle dinsiz böyle böyle hırsız gelmedi..

Der Mahzuni insanların zorbası,

Termizden pişti havyar çorbası,

Dün boynunda gezer gezer iken torbası,

Yüzü kara gitti ama karsız gelmedi…

Gazeteci Yazar... Murat Ağırel köşe yazarlığına 2017 yılında Medya Siyasette başlamıştır. MURAT AĞIREL: Bundan bir yıl önce yazılarımı paylaşma fırsatı bulduğum göz ağrım Medya Siyaset ailesinin yeni yaşını kutlar bu kadar kirlenmişliğin ve yalan haberciliğin olduğu bir dönemde duruşu ve baş kaldıran yayın hayatında başarılarla dolu daha nice yıllara erişmesini temenni ederim. (14 Haziran 2019)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.