İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’den, İstiklal Caddesi’nde yaşanan saldırıya ilişkin ilk açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstiklal Caddesi’nde yaşanan saldırıya ilişkin konuştu. Akşener, “Bu alçakça saldırıyı şiddetle kınıyorum. Faillerinin en kısa sürede bulunması için ne gerekiyorsa yapılmasına biz de yardımcı olmak isteriz.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’den, İstiklal Caddesi’nde yaşanan saldırıya ilişkin ilk açıklama
Yayınlama: 13.11.2022 19:02
Düzenleme: 13.11.2022 19:09
A+
A-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ANFA Altınpark’ta düzenlenen “Ankara Esnaf Buluşması”na  katıldı. Akşener program öncesi İstiklal Caddesi’nde yaşanan saldırıya ilişkin konuştu.

Önceden planlamış esnaf buluşmasını, misafirlerin gelmesinden dolayı iptal edemediklerini belirten Akşener, “Dolayısıyla çok acı bir günde beraberiz. Öncelikle terör saldırısı üzerinden şehit edilmiş, hayatını kaybetmiş vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağolsun, ailelerinin başı sağolsun. Yaralılarımıza da şifa diliyorum.” dedi.

Saldırıyı şiddetle kınadığını kaydeden Akşener, “Faillerinin en kısa sürede bulunması için ne gerekiyorsa yapılmasına biz de yardımcı olmak isteriz. Bunun da takipçisi olacağız. Arkadaşlarımızı bu konuyla ilgili görevlendirdik.” ifadelerini kullandı.

Akşener şunları ekledi:

“Hayatını kaybetmiş vatandaşlarımız için içeride Kur’an tilaveti yapılacak. Keşke çok daha güzel, öyle hayal ettiğimiz bir ortamda beraber olabilseydik. Ama bizim gibi stratejik öneme sahip ülkelerin maalesef bu tür problemleri oluyor. Tekrar söylüyorum, bu alçakça saldırıyı şiddetle kınıyorum.”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.