İYİ Parti İzmir karıştı.Aytun Çıray ne yapacak?

İYİ Parti İzmir karıştı.Aytun Çıray ne yapacak?
Yayınlama: 09.01.2023 15:40
Düzenleme: 15.01.2023 17:44
A+
A-

Medya Siyaset Haber İzmir/Volkan Can:  İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı 3. Olağan Kongresi’ne sayılı günler kaldı.Mevcut İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar’ın milletvekili aday adayı olmak istemesi nedeni ile boşalacak il başkanlığı koltuğu için bir çok kişi adaylığını açıkladı.

İyi Parti Genel Merkez’i İzmir’de İYİ Parti kongre tarihi yaklaşırken bir arayışa girmişti. Bunun için bir çok ilçe başkanı ile görüşülmüş nabız tutulmuştu. Aranılan özelliklerin başına ortaya çıkacak aday parti içinden olmalı ve İzmirlilerin yüzünü yansıtmalı, İYİ Parti’ye sıcak bakan her görüşten İzmirliye yakın görünmeliydi.

Aday adaylarının dahi bilgisi olmadan yapılan araştırmalardan sonra parti içindeki arkadaşları tarafından kendilerine tavsiye edilen, partide belediye meclisi adayı olan, halen il yönetiminde bulunan, kimseyle kavgalı olmayan, lise çağlarında MHP’ye yakın olan, modern ama hacı da olan ve İTO başta İzmir’in saygın sivil toplum örgütlerinde görev yapmış Sinan Bezircilioğlu’nun teşvik edilmesine karar verildi. Bu arada başka nabızlar da tutuldu. Örneğin; bugün adaylığını açıklayacak olan il yöneticisi Ülkü Doğan il başkanlığına aday olmak istemediğini, milletvekili adayı olacağını ifade etti.

22 ocak 2023 tarihinde  yapılacak olan İYİ Parti İzmir İl Başkanlığına şu ana kadar Öztürk Keskin, Oğuzhan Yar, Şakir Genç, Emre Yıldıran, Sinan Bezircilioğlu aday oldukları açıklamışlardı. Bugün de Ülkü Doğan adaylığını açıkladı. Müsavat Dervişoğlu’nun danışmanı Emre Eryıldıran’ın delegede tutmaması üzerine Ülkü Doğan’ın ikna edildiği kaynaklarımız tarafından iddia ediliyor. Yine halen bir il yöneticisi olan siyasetçi de, “Emre Eryıldıran çekilecek. Ülkü Doğan’ı adaylığa ikna edenlerin başında perde arkasından süreci yönetmeye çalışan ve Müsavat Beye yakınlıkları ile bilinen il yöneticileri Hasan Yıldız, Serap Özöktem, Murat Çakar, Fatih Erkut ve Hayri Köseoğlu’nun destekliyor”

Şimdi en iddialı ve Ülkü Doğan çıkmasaydı kazanmaya yakın aday Öztürk Keskin’ın tavrı bekleniyor.
Bu arada Sinan Bezircilioğlu çok mesafe aldı. Kendisini resmen açıklayan ilçe sayısı 10’u geçti. Güvendiğimiz parti içi kaynaklarımıza göre beş ilçe daha Bezircilioğlu’nun yanında yer aldığı kesinleşti. Bazı büyük ilçelerinde arkasında olduğu bilinen Bezircilioğlu şu anda delege gözünde en güçlü aday. “Yönetimimi teşkilâtlarımızla hazırlayacağım ve sürpriz bir vitrinle İzmirlilerin dikkatini Partimize çekeceğim” diyor.
Bu sırada Müsavat Dervişoğlu ve beşli gruba yakın Serap Özöktem’in de milletveklliği adaylığını açıklaması İYİ Parti kulislerinde “Görevler paylaşılmış” yorumlarına neden oldu.

Yine İYİ Parti Genel Merkezi’ndeki güvenilir kaynağımız Sinan Bezircilioğlu’nu “keşfeden” kişinin Meral Akşener’in Teşkilât İşleri Danışmanı olan Ömer Karakaş olduğunu iddia ediyor. Ömer Karakaş fiilen Koray Aydın’ın yerine atanan ilginç bir isim. Geçmişte Devlet Bahçeli’nin Özel kalem Müdürlüğü’nü yapan Karakaş, Teşkilât Başkanlığını uhdesine alan Akşener’in ona güveni tam ve raporlarını hayata geçiriyor. Geçmişteki Özel Kalem Müdürlüğü disiplini ile Akşener’den habersiz adım atmayacağı biliniyor. Nitekim Akşener, İl Başkanları ile yaptığı son toplantıda Karakaş’ı “Teşkilât işlerinde Türkiye çapında beni temsil eder” demişti.
Son olarak Müsavat Dervişoğlu ve arkadaşlarının Ülkü Doğan’nın aday gösterilmesi ile tavırları ortaya kondu. Bakalım Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray ne yapacak?

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.