Kemal Anadol’dan Kılıçdaroğlu’na Çağrı

Kemal Anadol’dan Kılıçdaroğlu’na Çağrı
Yayınlama: 24.07.2023 16:56
A+
A-

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan milletvekili seçimleri ve 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi sonrası yaşanan başarısızlıklar nedeni ile  CHP’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na tepkiler dinmiyor.

CHP’de parti içi muhalefet değişim isterken Kılıçdaroğlu bu istekleri görmezden gelip olağan kongreyi de yerel seçimler sonrasına bırakmayı tercih etti.

CHP’nin duayen isimlerinden Eski Grup Başkanvekili Kemal Anadol’da yaptığı yazılı açıklama ile Kılıçdaroğlu’na çağrıda bulundu.

Anadol açıklamasında “Şimdi CHP ilkelerine bağlı, geçmişi temiz binlerce insan Atatürk’ün koltuğunu bir an önce bırakmanızı istiyor. Genel Başkan seçildiğiniz Kurultayın başkanıydım. Size hakkımı helal etmiyorum.” ifadelerini kullandı.

Kemal Anadol açıklamasında şunları söyledi:

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu,

Gazeteler “Parti ilkelerine bağlı temiz bir insan olsa Genel Başkanlığı bugün bırakırım” dediğinizi yazdı. Bu sözlerinize inanamadım. Yalanlamanızı bekledim. Ama siz susmakla yetindiniz.

Bu durumda söz, ömrünü CHP ilkelerine adamış, bırakın akçeli işlere bulaşmayı maddi kayıplara uğramış fedakâr örgüt emekçilerine düşüyor.  Seçim kazanıldığında adaylardan çok sevinen, yitirildiğinde onlardan çok üzülen isimsiz kahramanlara düşüyor.

Emekli olduktan sonra CHP size İş Bankası idare Meclisi Üyeliği, Parti Meclisi ve MYK üyeliği, Milletvekilliği, Grup Başkanvekilliği ve en son Atatürk’ün koltuğunu verdi.

CHP ilkelerine ters düşen uygulamalarınıza sırf parti zarar görmesin diye sabretti.

Siz ise şu anda yurt dışında kırmızı bültenle aranan kişileri, yetmez ama evetçileri milletvekili yaptınız. FETÖ’cü olduğu savıyla üniversiteden çıkarılanları, yasa dışı yollarla yurt dışına kaçan kişileri danışman yaptınız.

Cumhuriyet ve Atatürk düşmanları ile helalleştiniz ama kendi partinizin laik, demokratik düzeni savunan kadrolarına küstünüz. CHP’li seçmeni ise her seçimde tıpış tıpış sandığa giden oy makinesi yerine koydunuz.

Şimdi CHP ilkelerine bağlı, geçmişi temiz binlerce insan Atatürk’ün koltuğunu bir an önce bırakmanızı istiyor.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu,

Genel Başkan seçildiğiniz Kurultayın başkanıydım.

Size hakkımı helal etmiyorum.

KEMAL ANADOL
Eski CHP Grup Başkanvekili”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.