Kendinize Gelin | Murat Ağırel Yazdı

Kendinize Gelin | Murat Ağırel Yazdı
Yayınlama: 14.09.2017 00:00
Düzenleme: 27.07.2023 17:15
A+
A-

29.09.2016 (Star gazetesi)
27. Muhtarlar Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, “Tarihte bize ne yaptılar? 1920’de bize Sevr’i gösterdiler, 1923’te Lozan’a bizi razı ettiler. Birileri de Lozan’ı zafer diye yutturmaya çalıştı. Her şey ortada.” dedi.

27.02.2017 (Sözcü gazetesi)
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, çeşitli temaslarda bulunmak üzere İstanbul’a geldi.
Barzani’nin ziyareti sebebiyle, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda ve Ankara Esenboğa Havalimanı’nda ilk kez Irak Kürt Bölgesel Yönetimi bayrağının asıldığı görüldü.

17 Temmuz 2017 (Sabah Gazetesi)
MGK Toplantısı sonucu “Irak Kuzeyi Bölgesel Yönetimi’nin aldığı referandum kararının, hukuken ve fiilen uygulanamayacağı, bu teşebbüsün vahim bir hata olduğu ve istenmeyen sonuçlar doğuracağı belirtilmiştir. Irak’ın toprak bütünlüğünün ve siyasi birliğinin muhafaza edilmesinin bölgede kalıcı istikrar, barış, güvenlik ve refah tesis edilebilmesine bağlı olduğu değerlendirilmiştir.”

21.08.2017 (RUDAW.NET)
Mesud Barzani, “Sevr’de bize tanınan Bağımsız Kürdistan vaadi Lozan’da tanınmadı, biz şimdi referandum ile bunu düzeltiyoruz!
Başarırsak hepimize hayırlı olsun. Allah korusun başarısız olursak, her türlü hesabı vermeye hazırım. O zaman 4 -5 günde sınırlar kapanırsa, açlıktan ölmeyiz. Cezası ne olursa çekmeye hazırım. Bu uğurda başımı vermeye hazırım.” dedi.

Barzani 25 Eylül 2017’de yapacağı “Bağımsız Kürdistan referandumu”nu açıkça Sevr’e dayandırdı! Emperyalistler yine sahnede…
Mustafa Kemal ATATÜRK’ün parçalayıp attığı Sevr Antlaşması yüzyıl sonra tekrar uygulanmak üzere sahnelenmeye başladı. Sevr geri döndü! Sözde Kürdistan kuruluyor!..
Peki, kim tarafından?
Önce kahrolsun dediğimiz, elçiliklerimizi kapattığımız, sonra dostumuz olan Siyonist İsrail tarafından…

Başka?

Suriye’nin kuzeyini YPG-PKK’ya teslim eden müttefikimiz(!) ABD tarafından….
Taşeron kukla kim?
Önceden çaycımız kadar değeri olmayan Kabile reisi Barzani!

Sözde Kürdistan Irak’ın Kuzeyi’nde kurulunca bitecek mi?
Hayır tabii ki…

Sıra Suriye’den sonra Türkiye’de mi?

Suriye’nin kuzeyinde her gün yüzlerce tır silah ile donatılan YPG-PKK Türkiye’ye saldırmayacak mı?

Sevr Antlaşması’ndaki asıl amaç Türkiye’nin doğu ve güneydoğu illerinin içinde yer aldığı bağımsız Kürdistan değil miydi?

Değerli Dostlarım,
Sürecin nasıl geliştiğini lütfen tarihleri ile dikkatlice tekrar okuyun.

TÜRK ordusunun şerefli subaylarının, gazetecilerinin, aydınlarının, ilericilerinin yargılandığı, hapsedildiği kumpas davaları olan ERGENEKON ve BALYOZ’un neden yapıldığını bir kez daha anlayın.
“Orta Doğuda kuş uçsa haberimiz olur.” diyen AKP Hükümeti Kürdistan’ın kuruluşunda meydana gelen her gelişmeden haberdardır.

Fesli delinin saçmasapan tarih bilgileri ile Erdoğan’ın ülkemizin tapusu olan LOZAN’a saldırması bu şarlatanlara cesaret ve yön vermiştir.

Öyle ya Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, ülkesinin tapusunun kazanıldığı antlaşmaya neden 14 yıldır iktidarda iken ses çıkarmayıp durup dururken bir anda saldırmaya, itibarsızlaştırmaya çalışır?

Kabile reisi Türkiye’ye geldiği zaman Irak bayrağının yanında sözde Kürdistan bayrağını asmadık mı?

Biz zaten referandum sonucunu beklemeden resmi olarak Kürdistan’ı tanımış olmadık mı?

Doğu ve Güneydoğu’da oy alabilmek için verilen tavizler, milli menfaatler gözetilmeden mezhep üzerine kurulan dış ilişkilerde yapılan hayati hatalar bu sürecin destekleyicisi ve hızlandırıcısı olmuştur.

25 Eylül’de Irak’ın Kuzey’inde yapılacak olan referandum, AKP Hükümeti’nin yaptığı gibi görmezden gelinecek, normalleştirilecek basit bir mesele değildir. Ucu Türkiye Cumhuriyeti’nin toprak bütünlüğüne tehdit oluşturacak bir sürecin resmiyet kazanması anlamına gelmektedir.

Bakmayın siz MGK bildirgesindeki hamasi nutuklara…

TBMM İktidarı-Muhalefeti acilen toplanıp fiziki müdahale dahil tüm önlemleri almalıdır.

Sözde Milliyetçi parti olan MHP, ülkemizin burnunun dibinde kurulacak olan Kürdistan için cılız bir ses dışında ne yapıyor?

Ülkenin kurucusu olan ve ana muhalefet partisi CHP bu konu hakkında bir çalışma başlattı mı? Ya da herhangi bir açıklama yaptı mı?

Ey TBMM’de bizim oylarımızı temsil eden siyasiler: Silkelenin!

Artık kendinize gelin…
Sevr yeniden hortlatılıyor!
Ülkemiz bölünme tehlikesi ile karşı karşıyadır…
Milli menfaatlerimiz için acilen toplanın ve bu senaryoyu bozun…

Gazeteci Yazar... Murat Ağırel köşe yazarlığına 2017 yılında Medya Siyasette başlamıştır. MURAT AĞIREL: Bundan bir yıl önce yazılarımı paylaşma fırsatı bulduğum göz ağrım Medya Siyaset ailesinin yeni yaşını kutlar bu kadar kirlenmişliğin ve yalan haberciliğin olduğu bir dönemde duruşu ve baş kaldıran yayın hayatında başarılarla dolu daha nice yıllara erişmesini temenni ederim. (14 Haziran 2019)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.