Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘kaset’ tepkisi: Müfterisin, günah ve pislik içinde boğuldun

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın “kaset” iddiasına çok sert tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘kaset’ tepkisi: Müfterisin, günah ve pislik içinde boğuldun
Yayınlama: 26.05.2023 16:16
A+
A-

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Montajlı videolar nedeniyle Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

*Benim Kandil’deki teröristlerle görüştüğüme dair kasetler olduğunu söyledin. Ey Erdoğan, sen nasıl bir Müslümansın!

*Böyle bir görüşmeye dair elinde uydurma ve montaj olmayan gerçek bir kaset var da bunu yayınlayamıyorsan sen büyük bir yalancısın, müfterisin demektir.

*Samimi bir Müslüman olarak inandığım bütün mukaddesler üzerine yemin ediyorum. Hem vallahi hem billahi böyle bir görüşme yoktur, yalandır, iftiradır.

*Milletimizden özür dilemelisin Erdoğan. Bir insana yakışır şekilde hareket et ve göz göre göre işlediğin bu suçlardan vazgeç.

*Yeter bu iftiralar yeter. Allah’a sığınıyorum dedim. Durmuyor iftiraların, yalanların durmuyor. Müfterisin, günah ve pislik içinde boğuldun. Artık yeter.

ERDOĞAN NE DEDİ?

Dün bir TV kanalında soruları yanıtlayan Erdoğan, şu ifadeleri kullanmıştı:

*Seçim kampanyasının başından beri teröristlerin desteğini aldıkça yüzü güldü, yüzü gülüyor. Dağdaki teröristler, Kandil’dekiler ne diyorlar?

*‘Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceksiniz’ diyorlar. Şimdi oraların desteğiyle yoluna devam eden ortada bir Kılıçdaroğlu var. Bunu bir defa milliyetçilik kabul eder mi?

KAYNAK:SÖZCÜ

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi