Lübnan ile ilk resmi temas Demokrat Parti tarafından kuruldu

Demokrat Parti heyeti Orta Doğu turuna Lübnan’dan başladı. Heyette Demokrat Parti Göç ve Sosyal Politikalar Başkanı İlay Aksoy, Göç ve Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Hasan Can Akay ve Genel Başkan Başdanışmanı Yalçın Taze var. Başkent Beyrut’ta bir dizi ziyaret gerçekleştiren heyet, Lübnan devletinin sığınmacı politikalarını ilk ağızlardan öğrenme imkanı yakaladıklarını ifade etti. 

Lübnan ile ilk resmi temas Demokrat Parti tarafından kuruldu
Yayınlama: 10.11.2022 14:34
A+
A-

Demokrat Parti Göç ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkanı Yardımcısı İlay Aksoy, Başkan Yardımcısı Hasan Can Akay ve Genel Başkan Başdanışmanı Yalçın Taze Orta Doğu turuna Lübnan’dan başladı.

İlay Aksoy’a, Genel Başkan Başdanışmanı Yalçın Taze ve Demokrat Parti Göç ve Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Hasan Can Akay da eşlik ediyor.

Üç günlük ziyaretin ilk gününde Beyrut’ta, Lübnan Cumhuriyeti Göç Bakanı Issam Charafeddine bir görüşme gerçekleştiren Aksoy ve beraberinde heyet Lübnan devletinin sığınmacı politikalarını ilk ağızlardan öğrenme imkanı yakaladı. Görüşmenin iki taraf açısından verimli geçtiğini ifade eden Demokrat Parti heyeti, Lübnan hükümetinin sığınmacı politikaları konusunda son derece kararlı ve bugün için başarılı olduğunu dile getirdi.

İlay Aksoy ve Demokrat Parti heyeti, Charafeddine görüşmesinden sonra 13. Cumhurbaşkanı Mişel Aoun’un Baş Danışmanı ve Özgür Vatansever Hareketi Partisi Yetkilisi Raymond Tarabay ve heyeti ile parti merkezinde bir araya geldi.

Son olarak Suriye Arap Cumhuriyeti Beyrut Büyükelçisi Ali Abd Alkarim ile büyükelçilik konutunda buluştuklarını kaydeden Aksoy, “Ortak tarihi, kültürel geçmişe sahip ülkelerin ortak sorunlarının istişare ile çözüleceğine inanıyoruz” dedi.

Heyet açıklamasında, “Nazik kabulleri için başta Sayın bakana, Suriye Arap Cumhuriyeti Büyükelçisi ve maiyetine, Özgür Vatansever Hareketi heyetine ve elbette ziyaretlerde bizlere eşlik eden Prof. Dr. Mohamed Noureddine’e teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Lübnan Cumhuriyeti Göç Bakanı İssam Charafeddine

Lübnan 13. Cumhurbaşkanı Mişel Aoun’un Baş Danışmanı ve Özgür Vatansever Hareketi Partisi Yetkilisi Raymond Tarabay ve heyeti 

Suriye Arap Cumhuriyeti Lübnan Büyükelçisi Ali Abd Alkarim’ 

Suriye Arap Cumhuriyeti Lübnan Büyükelçisi Ali Abd Alkarim’

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.