Marketler tartışmasına Mustafa Sarıgül’de katıldı

Sarıgül, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’de kadınlara milletvekili seçme ve seçilme hakkını veren yasal düzenlemenin üzerinden 88 yıl geçmesine rağmen kadınların siyasetteki temsilinin istenen düzeye ulaşamadığını …

Marketler tartışmasına Mustafa Sarıgül’de katıldı
Yayınlama: 05.12.2022 18:32
Düzenleme: 05.12.2022 18:33
A+
A-

Sarıgül, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’de kadınlara milletvekili seçme ve seçilme hakkını veren yasal düzenlemenin üzerinden 88 yıl geçmesine rağmen kadınların siyasetteki temsilinin istenen düzeye ulaşamadığını söyledi.

“Kadınların ve gençlerin önünü kesen, delege ağalarıdır, siyaset baronlarıdır.” diyen Sarıgül, parti olarak siyasete fırsat eşitliği ve adaleti getirdiklerini savundu.

“PAHALILIĞI MARKETLERE YÜKLEYEREK BECERİKSİZLİĞİNİZİ ÖRTEMEZSİNİZ”

Market ve pazardaki pahalılığa işaret eden Sarıgül, “Pahalılığı marketlere yükleyerek beceriksizliğinizi örtemezsiniz. Pahalılığı marketler yapıyorsa, neden 20 senedir perakende yasasını çıkarmadınız?” diye konuştu.

Altılı masanın, anayasa taslağını kurmaylarıyla incelediğini aktaran Sarıgül, şunları kaydetti:

“Biz Türkiye Değişim Partisi olarak bir kişinin tek başına koskoca bir ülkeyi yönetmesini doğru bulmuyoruz. Tarafsız cumhurbaşkanı, güçlü Meclis, bağımsız yargı istiyoruz. Bu açılardan bakınca aynı şeyleri söylediğimiz anlaşılıyor. Altılı masa, TBMM’yi yetkilerini artırarak güçlendirmek istiyor. Biz, TBMM’nin yetkilerinin artmasını destekliyoruz ancak yeterli görmüyoruz. Meclisi asıl güçlendirecek olan güçlü milletvekilleridir. Bir milletvekilinin gücünü belirleyen nasıl seçildiği ve arkasındaki seçmen desteğidir.”(ODATV)

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.