Ömer Faruk Eminağaoğlu çağrı yaptı,dilekçe örneklerini paylaştı

Ömer Faruk Eminağaoğlu çağrı yaptı,dilekçe örneklerini paylaştı
Yayınlama: 09.11.2023 15:06
A+
A-

Yargıtay’ın, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) TİP Milletvekili Can Atalay hakkında verdiği ihlal kararına uyulmamasına hükmederek, karara imza atan üyeler hakkında suç duyurusunda bulunmasına yönelik tepkiler sürüyor.

YARSAV Kurucu Başkanı,Hukukçu ve Siyasetçi Ömer Faruk Eminağaoğlu sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda halka çağrı yaparak İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi ve Yargıtay 3.Ceza Dairesi üyeleri hakkında adli ve disiplin soruşturması açılması için şikayet etmelerini istedi. Eminağaoğlu paylaşımında şikayet dilekçe örneklerini de paylaştı.

Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Şerafettin Can Atalay hakkında; – 1.11.2023 tarihli kararı veren İstanbul 13 üncü ACM üyeleri hakkında, – 8.11.2023 tarihli kararı veren Yargıtay 3 üncü CD üyeleri hakkında adli ve disiplin soruşturması açılması konusunda örnek dilekçeler. Halkımıza çağrı: Bu ve benzeri dilekçelerle Ankara’da bizzat bu kurumlara başvurulabilir ya da herkes bulundukları yer Başsavcılıkları yoluyla bu dilekçeleri gönderebilir.”

“EMİNAĞAOĞLU MEDYA SİYASET TV’DE KONUYU DEĞERLENDİRECEK”

Ömer Faruk Eminağaoğlu bu akşam (9 Kasım 2023) saat 22:00’de Medya Siyaset TV’de Genel Yayın Koordinatörümüz Hatice Topçu’nun sorularını yanıtlayacak.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi