Önce paylaştı,sonra sildi…Bekaroğlu’ndan skandal paylaşım.

Önce paylaştı,sonra sildi…Bekaroğlu’ndan skandal paylaşım.
Yayınlama: 28.01.2023 21:31
Düzenleme: 29.01.2023 00:22
A+
A-

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bir skandala imza attı.Gelen tepkiler üzerine Bekaroğlu paylaşımını sildi.

Mehmet Bekaroğlu sildiği paylaşımda “73 yıl önce Rahmetli Menderes tek parti faşizmine karşı  “Yeter, söz milletindir” demişti. Tarih tekerrürdür. Biz de 73 yıl sonra iki partinin kurmakta olduğu faşizme karşı “Yeter, söz milletindir” diyoruz. AKP-MHP faşizmi bu sloganı kime karşı kullanacak, birbirlerine mi?” ifadelerini kullandı.

Kısa bir süre sonra bu paylaşımı silen Bekaroğlu, sildiği paylaşımının görselini alıntılayarak “Bu paylaşımı ben yaptım ve bir kaç dakika sonra yine ben kaldırdım. Kaldırmamın nedeni sonradan gelen eleştiriler değil, ülkeyi çok partili demokrasiye taşıyan ve seçimi kaybedince, “Biz kaybettik ama ülke kazandı” diyen insanlara haksızlık yaptığımı düşündüğüm için kaldırdım.” dedi.

Bekaroğlu,bir sonraki paylaşımda da Erdoğan ve Bahçeli’nin görselini alıntılayarak ” Doğru paylaşım bu; 73 yıl önce Rahmetli Menderes tek parti yönetimine “Yeter, söz milletindir” demişti. Tarih tekerrürdür. Biz de şimdi AKP ve MHP’nin kurmakta olduğu otoriter/totaliter yönetime karşı “Yeter, söz milletindir”diyoruz. ” ifadelerini kullandı.

İŞTE O PAYLAŞIMLAR:

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.