Richard Moore’dan ‘Dünyayı Saran Dört Tehdit’ Yoksa Medvedev’in ‘Mahşerin Dört Atlısı’ mı?

14.06.2022 20:55
Okuma Süresi: 7 dakika
A+
A-
Richard Moore’dan ‘Dünyayı Saran Dört Tehdit’ Yoksa Medvedev’in ‘Mahşerin Dört Atlısı’ mı?

Rekabete dayalı faktörlerin etkili olduğu alanlarda rasyonel-akılcı- karar alma süreçleri, rakiplerin stratejileri ile belirlenir.

Genellikle ekonomik rekabet savaşlarının mantığını anlatan   bu çok bildik söz, mahşerden pek farkı olmayan kanlı savaş meydanının kazananını da ilan eder.

Zafer; rakiplerinin-düşmanın-stratejilerini doğru tahmin edip onlardan önce taarruz eden tarafındır.

***

 REKABET SAVAŞLARI VE RAKİPLER!

Savaş çıkmadan rakipler saflarını belirler.

MI6 İngiliz Gizli Servis Teşkilatı Başkanı Richard Moore -çoğu stratejist için Rusya Ukrayna Savaşı henüz ufukta görülmezken- yeni dünya savaşının tamtamlarını çaldı.

Moore; MI6’iN RAKİPLERİNİ İLAN ETTİ.

“Rusya, Çin, İran, uluslararası terörizmden kaynaklanan tehditler…

Bunlar, dünyayı saran ‘DÖRTLÜ TEHDİT!’

*

MEDVEDEV ‘DEN ‘MAHŞERİN DÖRT ATLISI” açıklaması yoksa MOORE’dan gelen  “DÖRTLÜ TEHDİT’ e karşı mı söylendi?

Rusya Ukrayna Savaşı’nda; ABD’nin Ukrayna’ya silah desteği ile ilgili…

Rusya’nın eski Devlet Başkanı ve Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dimitry Medvedev’den rakiplerini‘ Yusuf Yusufattıran’ açıklama…

“Bu tür silahlar Rusya topraklarına karşı kullanılırsa, ülkemiz silahlı kuvvetlerinin, karar alma merkezlerini vurmaktan başka çaresi kalmayacak. Ancak anlaşılmalıdır ki, nihai karar alma merkezleri ne yazık ki Kiev topraklarında bile değil.”

Yani…

Rusya; Kiev dışında da neresi olursa olsun acımadan vurur…

…ve Putin 2’ olarak da bilinen Medvedev’den dahası da…

BATI’YA YENİ GÖZDAĞI

“Mahşerin atlıları çoktan yola çıktı!”

*

Dini kaynaklara göre mahşer demek; kıyamet günü…

Mahşerin dört atlısı; Ares-SAVAŞ, Reseph –SALGIN,Thanatos –ÖLÜM, Limos- KITLIK…

Kıyamet zamanı ortaya çıkacağı anlatılan dört farklı yönden gelecek felaketler…

*

Bu makalede ‘Mahşerin Dört Atlısı’ da neymiş diyerek olur olmadık hikâyeler üfürmeyelim.

Zira salgınla beraber gelen ölüm kalım savaşı sonrasında kalan sağlar için kıtlık kaçınılmaz.

Bugün “Mahşerin Dört Atlısı’ hikâye…

SALGIN-SAVAŞ-ÖLÜM-KITLIK tehditleri ise gerçek…

*

Rusya-Ukrayna Savaşı öncesinde MOORE’DAN İNCİLER…

MI6 Başkanı Richard Moore  Londra merkezli düşünce kuruluşu IISS’de-Uluslararası Stratejik Araştırma Enstitüsü’nde yaptığı bir konuşmada;

“Rakiplerimiz yapay zekâ, kuantum hesaplama ve sentetik biyolojide uzmanlaşmak için hırsla para harcıyor. Çünkü bu teknolojilerde ustalaşmanın avantaj sağlayacağını biliyorlar.”

*

MOORE’un -üstü kapalı hatırlattığı- biyolojik silahlardaki günümüzdeki ezeli rekabeti körükleyen olaylarının bazısını hatırlayalım.

Suya,havaya, toprağa saygısız rekabetin sonucunun nereye doğru gideceğini düşününce dünyadaki canlı tüm organizmalarla beraber topyekûn “Yusuf Yusuf atalım.”

*

Hatırlayalım…

2.Dünya Savaşı…

Sovyetler Birliği ve Çin Halk Cumhuriyeti ‘Birim 731deneylerini’ sadece Mançurya Halkına uygulanmadığını kamuoyuna duyurdu.

Kore ve Çin’de mükemmel vebaya ulaşmak için insanlık dışı ‘Birim 731deneyleri’ yapıldı. En az 400 bin kişi öldü…

Kore ve Vietnam’da da ‘Birim 731 deneylerinin’ yapıldığı iddialarını ABD önce reddetti. Deliler ve şahitler ile iddialar ispatlanınca mecbur kabul etti.

İnsanlığın utancı ‘Birim 731 deneylerinden’ bazıları;

Kara veba, kolera ve pire ile taşınan hastalıklar, siviller üzerinde patlayıcı bomba kimyasal gaz denemeleri, beyin dahil uzuv koparılarak insan bedenin verdiği tepkiyi ölçme, insanlara hayvan kanı enjekte edilmesi, canlı yakma, tecavüz ve zorla hamile bırakma, genetik değiştirme ve kim bilir daha neler neler…

Ayrıca…

Chemtrail ile uçaklardan bırakılan izlerin kalıntıların bazılarının dünya ikliminin değiştirerek nüfusun kontrol altında tutulması için kimyasal püskürtme ile atmosferin mahvedildiği iddialarını da rakipler birbirlerinin üzerine atmakta…

Bu arada…Rusya’nın her an-dünyanın en uzak mesafesine- nükleer silah kullanabileceği tehditlerinin ardı arkası kesilmiyor.

Bilim insanlarının şüpheli ölümleri de…

*

Nükleer/ Biyolojik Kitle imha silahını üreten beyinler yapay zekâ ile mi vuruluyor?

2020 yılında suikast sonucu öldürülen   İran Savunma Bakanlığı’nın araştırma ve inovasyon biriminin başındaki fizik profesörü Muhsin Fahrizade’nin ölümündeki sır-daha niceleri gibi- henüz aydınlanmadı.

Fahrizade’ye suikast uzaktan kontrol edilen silahlarla gerçekleştirildiği, suikastta elektronik ekipmanların kullanıldığı ve olay yerinde saldırgan bulunmadığı,en azon beş mermi kullanıldığı ancak yanındaki eşinin burnunun bile kanamadığı iddiaları bile ufuktaki savaşların yapay zekâile nelere kadir olacağını gözler önüne seriyor.

Rekabette “Yusuf Yusuf atma” sırasının kimde olduğu ise bilinmiyor.

İran’da Devrim Muhafızları’na bağlı çalışan iki bilim insanının 24 saat içinde art arda şüpheli ölümleri üzerineİsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid’den gelen açıklama ile -rakipler arasında-  “Yusuf Yusufatma” sırasının kimde olduğu gözler önüne seriliyor.

Lapid’den; İstanbul’daki vatandaşlarına “Derhal ülkeden ayrılın!” mesajı…

***

Gelişmeler karşısında…

Günümüzün teknolojisi, insanlığın ve gezegenimizin sonunu getirebilecek kudrette sahip diye “Bir an öne dünyaya meteor çarpsada topyekûn kurtulsak” vurdumduymazlığına girip çaresizlik ya da sorumsuzlukla   kapıp koyuvermemek gerekir.

Vatan için milletini seven herkes mevcut teknolojik gelişimlere bağlı olarak bölgesel ve küresel tehditlere karşı “Yusuf Yusuf atmalı” ancak akıl ve bilim ileMahşerin Dört Atlısı”nın önünü kesmelidir.

Savaş zaruri ise barış isteyen stratejik olarak savaşa daima ve derhal hazır olmalıdır.

Aksi durumda büyük balığa daima küçük balık yem olunur.

Savaşmadan kazanmak için deha gerekir.

Teknolojinin yıkıcı etkilerinden korunmak için de…

Sevgi ve bilgiyle

Öznur YILMAZ

oznuryazar.com

ÖZNUR YILMAZ KİMDİR? oznuryazar.com TÜRBÜLANS, SOYAĞACI, ENİGMA-1 kitaplarının YAZARIAğrı doğumlu olan Öznur Yılmaz; 2019 tarihinde TSK’da yirmi beş yıl muvazzaf subay olarak görev yaptıktan sonra Mak. Müh. Kd. Albay rütbesinde kendi isteğiyle emekliye ayrıldı. Yılmaz, yurtiçi ve yurt dışı görevleri ifasında sayısız kez takdir ve taltif ile ödüllendirildi. TSK’daki görevlerinin ifası sırasında herhangi bir ceza/ savunma almadı. Emekli olduktan sonra yayımlanan ilk kitabı TÜRBÜLANS nedeni ile yargılandı. Yılmaz’ın TSK’daki Görevlerinden Bazıları: MSB Türkiye-Suriye Sınır Hattı Sınır Fiziki Güvenlik (SFGS) Şubesi- Prj. Sb/ Şb. Md. 2016-2019 KKK Atak Helikopteri Prj. Sb. KKK Ağır Silah Prj. Sb. MSB Silah Mühimmat Şb. Ks. Amiri Helikopter Bakım Merkezi Motor Aksesuar Grubu Pal ve Pervane Ks. Amiri Vatan savunmasını ilgilendiren yurtiçi ve yurtdışı kaynaklı mal ve hizmet alımlarında tedarik, bakım mevzuatları kapsamında teknik şartname, sözleşme, ihale, muayene, denetim, teftiş, envantere kabul faaliyetlerinde de görev aldı. Görev Aldığı Bazı Projeler; 76/62 Proximity Füze Mühimmat-G. AFRİKA B200 Uçakları onarımı- İSPANYA Sınır Yönetimi Güvenliği AB Birliği Atak Helikopteri Kundağı Motorlu FIRTINA Obüs Taşıma Aracı Anıtkabir Müze Bölümlerinin Otomasyon ve İklimlendirme Projeleri Okullar Erciyes Üniversitesi Makine Mühendisliği Selçuk Üniversitesi AB Hukuku Y.Lisans Selçuk Üniversitesi İşletme Y.lisans Washington Ün. Seattle-ABD ESL Bilkent Ün. Arkeoloji
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.