Rifat Serdaroğlu’na ŞOK…Oğan İstemedi,Özdağ Aforoz etti!

Rifat Serdaroğlu’na ŞOK…Oğan İstemedi,Özdağ Aforoz etti!
Yayınlama: 11.03.2023 16:09
A+
A-

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Ata İttifakı’nı açıkladı. Özdağ, “Ata İttifakı’nda bir araya gelen bizler, Cumhuriyetin kuruluş felsefesi üzerinde ilerlemek için yola çıktık” dedi. Ata İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ise eski MHP’li Sinan Oğan oldu.

Zafer Partisi Genel Merkezi’nde düzenlene toplantıda ittifakta bulunan partilerin genel başkanları ile, ittifakın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan katıldı.

Toplantıda ittifak içinde olduğu ilan edilmiş olan Doğru Partinin temsilcilerinin olmadığı görüldü.Özdağ’ın açıklama yaptığı sıralarda Doğru Partinin genel başkanı olmadığı Yargıtay tarafından açıklanmış olan ancak parti kurulduğu günden bu yana parti genel başkanlığı unvanını kullanan Rifat Serdaroğlu’nun sosyal medya hesabından bir video paylaşıldığı görüldü.

Serdaroğlu yaptığı açıklamada “ 3. bir cumhurbaşkanı adayı çıkarmanın, Cumhur İttifakı’na hizmet etmek anlamına” geleceğini ifade etti.

‘SİNAN OĞAN, DOĞRU PARTİ VE SERDAROĞLU’NU İSTEMEDİ’

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla, yazdığı köşe yazılarıyla aylardır Cumhur ittifakından çok Millet İttifakına eleştiriler getiren, ve kendi adaylarını açıklayacaklarını aylar önce ilan eden Serdaroğlu’nun “ 3. bir cumhurbaşkanı adayı çıkarmanın, Cumhur İttifakı’na hizmet etmek anlamına” gelir açıklaması kamuoyunda hiç inandırıcı gelmedi.

Haber merkezimize açıklamada bulunan adının açıklanmasını istemeyen Zafer Partili bir üst düzey yönetici “Sinan Oğan, Rifat Serdaroğlu’nun ittifaka yarar getirmeyeceğini söyleyerek Özdağ’dan ayrılması konusunda rica da bulundu.Sn. Özdağ arayı bulma çabasındaydı ancak Serdaroğlu hafta içi genel başkanımıza ziyarette bulundu,partisi için milletvekili listelerinde önemli yerler talep etti. Bu talebi kabul edilemezdi,bu nedenle ittifaktan çıkartıldı.” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

 

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.