‘Sanık’ olarak mahkemeye çağrılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu rest çekti: Korkmuyorum

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında istenen hapis ve siyasi yasak için “Haksızlığa boyun eğecek adam değilim” dedi. Dava konusu sözlerin 17-25 Aralık’la ilgili olduğunu anımsatan Kılıçdaroğlu, “Sanıyorlar ki Kılıçdaroğlu korkar ve susar. Verilmeyecek hesabım yok” çıkışı yaptı.

‘Sanık’ olarak mahkemeye çağrılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu rest çekti: Korkmuyorum
Yayınlama: 15.09.2023 13:40
A+
A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında “kamu görevlisine alenen hakaret” suçlamasıyla açılan açılan davada 1 yıl 2 ay ila 2 yıl 4 ay arasında hapis cezası ve siyasi yasak istenmesine ilişkin, “Davayı açan da açma talimatı veren de Kılıçdaroğlu’nu tanımıyor. Kemal Kılıçdaroğlu, haksızlığa boyun eğecek bir adam değildir” ifadelerini kullandı.

Gazetemizin yazarı Barış Terkoğlu, önceki gün “Sanık: Kemal Kılıçdaroğlu” başlığıyla yazdığı yazıda yeni yasama döneminde dokunulmazlığı olmayan Kılıçdaroğlu hakkında “Kamu görevlisine alenen hakaret” suçlamasıyla açılan davada 1 yıl 2 ay ila 2 yıl 4 ay arasında hapis cezası ve siyasi yasak istendiğini gündeme getirdi.

Dava yüzünden geri adım atmayacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Kılıçdaroğlu, rüşvet alanların takipçisidir. Siz beni tanımıyorsunuz. Benim verilmeyecek hesabım yok. Ama onların verilmeyecek çok hesabı olduğu için susturmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, “17 ve 25 Aralık’ta Cumhuriyet tarihimizin en büyük yolsuzluğu oldu. Sonunda TBMM’de bir soruşturma komisyonu kuruldu. TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek mahkemeye başvuruyor. Diyor ki, komisyonla ilgili olarak yayın yasağı getirin. Ne zamandan beri TBMM hırsızların hamisi konumuna geldi Sayın Cemil Çiçek?” sözleri nedeniyle dava açıldığını anımsatarak “Cesaretleri varsa, olayı getirirler TBMM’ye” çağrısını yaptı.

‘REZALET’ YORUMU

Cumhuriyet’e konuşan CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ise “Adalete inanan herkes bu rezalete tepki vermeli” dedi.

Kaynak: cumhuriyet.com.tr

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.