Silahlı ve maskeli gruptan tekbir sesleri: ‘Alaattin Çakıcı reisimiz ne derse onu yaparız’

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen ve af ile tahliye olan Alaattin Çakıcı’nın Yunanistan vizesi reddedilmişti. Üniformalı, silahlı ve maske takan bir grup, bozkurt işaretleri ve tekbir eşliğinde Yunanistan’ın vize vermediği Çakıcı için açıklama yaptı.

Silahlı ve maskeli gruptan tekbir sesleri: ‘Alaattin Çakıcı reisimiz ne derse onu yaparız’
Yayınlama: 10.01.2023 23:24
Düzenleme: 11.01.2023 00:34
A+
A-

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin girişimleri sonucu organize suç örgütü hükümlüsüyken ‘af’la tahliye edilen Alaattin Çakıcı, kendisine getirilen vize sınırlaması kararı için Yunanistan’ı suçlamıştı.

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Yunanistan’ı hedef alan Çakıcı, “Unutmasınlar ki İstanbul’un nüfusu 2.5 Yunanistan kadardır. İstanbul halkı yellenirse Atina’da, Gümülcine’de, Kavala’da ve Sparta’da 15 şiddetinde deprem olur” ifadelerini kullanmıştı.

Dünya üzerinde pek çok noktayı sorun yaşamadan ziyaret ettiğini belirten Çakıcı, Fransa tarafından kendisine getirilen vize sınırlamasını hatırlatarak, “Fransa tarafından tehdit konduğunu Yunanlılar aracı firmaya söyletti. Sonra öğrendim ki vizeme ret kararını bu ruh hastası, Osmanlı’dan tarih süreci içerisindeki ezikliğini asırlar geçse de, kilisenin ve yunan politikasının bir haçlı ruhu kilisenin Müslüman Türklere karşı olarak genetik düşmanlığını silememiştirler” ifadelerini kullandı.

SİLAHLI VE MASKELİ GRUPTAN TEKBİR SESLERİ

Çakıcı’nın duyurularını basın mensuplarına elektronik postayla servis eden ve kendisini Çakıcı’nın ‘baş danışmanı’ olarak tanıtan Ferhat Aydoğan, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

“ÇAKICI REİSİMİZ NE DERSE ONU YAPARIZ”

Paylaşımda Çakıcı’ya desteğini sosyal medyada video ile duyuran yüzleri maskeli, üzerinde de silah bulunan bir grup Yunanistan’ın vize reddine karşı şu açıklamayı yaptı:

  • İnsanların seyahat etme hakkını Yunanistan Büyükelçisi engelleyemez. Biz Alaattin Çakıcı reisimizin emrindeyiz ve yalnızca ona bağlıyız. Alaattin Çakıcı reisimiz ne derse onu yaparız.

Silahlı olduğu görülen grubun videosu, bozkurt işareti ve tekbir getirmeleriyle sona erdi.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.