Size sesleniyorum!!!Kürdistan(!) Sizinle gurur duyuyor!!! | Murat Ağırel Yazdı

Size sesleniyorum!!!Kürdistan(!) Sizinle gurur duyuyor!!! | Murat Ağırel Yazdı
Yayınlama: 27.09.2017 00:00
Düzenleme: 27.07.2023 17:19
A+
A-

EYY AKP’li ve MHP’li arkadaş sizlere sesleniyorum. Evetevet size sesleniyorum. Kafanızı devekuşu gibi kuma sokmayın, bizatihi size sesleniyorum. Artık yüzümüze bakmaya cesaretiniz, ahlakınız olsun… Olsun ki bundan sonrasını beraber kurtaralım. Başka vatan yok… Şimdi beni pür dikkat dinleyeceksiniz;

2008 yılında dağlarda PKK ile göğüs göğüse kahramanca savaşan ve hatta canlarını veren TÜRK ordusunun kahraman subaylarını, doğruları yazan gazetecileri, ulusu aydınlatan aydınları saçma sapan bahanelerle ve yalan delillerle ERGENEKON ve BALYOZ davaları ile tutsak ettiklerinde yapmayın etmeyin TÜRK ORDUSU tasfiye ediliyor, burada amaçlanan oyun başka dedik. Sizler ne dediniz?

-SUÇLARI YOKSA ÇIKARLAR..BAĞIRSAKLAR TEMİZLENİYOR dediniz

19 Ekim 2019 tarihinde sözde açılım ( bize göreihanet vesaçılım) sürecinde Kuzey Irak’tan 34 PKK’lı terörist Habur kapısından otobüs üzerinde PKK kıyafetleri ile girdi. Hükümet emir verdi:
“Dokunmayın. Diyarbakır’a ulaşmalarını sağlayın.’’

Kürtçü yüz binlerce kişi karşıladı bu bebek katillerini. Sonra Habur’da göstermelik ve Türkiye tarihinde ilk defa seyyar çadır mahkeme kuruldu ve hepsine soruldu; Pişmanlık yasasından yararlanmak istiyor musunuz?

Pişmansınız değil mi?

Her biri aynı yanıtı verdi: Hayır Pişman Değiliz!

Hepsi binlerce Apo posterli, ellerinde kaleşnikoflu adamlar nezaretinde serbest bırakıldı. Biz ne dedik. Yapmayın etmeyin bunlar bebek katili, bunlar vatan haini, Hukuku da alet ettiniz dedik sizler ne dediniz?

-Dün Habur’da yaşanan manzara karşısında umutlanmamak elde mi? Bu bir umuttur. Türkiye’de güzel şeyler oluyor, umut verici görüşmeler oluyor dediniz..

01.102012 tarihinde AKP büyük kongresinde davetli kimdi?

Bebek katili teröristleri besleyen BARZANİ..

Sen ve arkadaşların ayağa kalkarak TÜRKİYE SENİNLE GURURU DUYUYOR diye slogan atmadınız mı? Adam ne dedi? Kendi özgürlükleri için mücadele eden tüm güçleri destekliyoruz! Biz dedik ki APO denen bebek katili ve onu besleyen adamlar dost değil düşmandır. Bu adamlar haindir bunlarla müzakere değil mücadele edilir dedik…

Siz ne dediniz?

-Barzani Türk dostudur!

16 Kasım 2013 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır’da toplu açılış töreni yaptı. Kimler vardı mitingde: ŞivanPerver, İbrahim Tatlıses ve BARZANİ…

Peki ne dedi Recep Tayip Erdoğan; ” Sizi sizin şahsınızda, Kuzey Irak Kürdistan Bölgesi’ndeki değerli kardeşlerimizi muhabbetle selamlıyorum.’’ Bizler dedik ki Kürdistan diye bir yer yoktur ve tanımıyoruz. Bu SEVR planıdır. Ülkeyi bölme planıdır.

Siz ne dediniz?

-“Allah’a, dine, İslam dininin önderine inanmış Müslüman milletinde nasıl ki doğruluk, dürüstlük ve sadakat varsa bütün bu özellikler Molla Mustafa Barzani’de de vardır.”

Referandum sırasında AKP yine Barzani’yi tekrar Türkiye’ye davet etti. Türkiye’ye geldiğinde de devlet başkanı gibi karşılama töreni düzenlettirdi. Sözde Kürdistan bayrağı o törenler sırasında hem İstanbul’da hem de Ankara’da göndere çekildi. Biz yine sesimizin yettiği ölçüde hata yapıyorsunuz… Ecevit’in “onbaşım ile bile görüşemez.’’ dediği kabile reisini SEVR antlaşmasının bir parçası olan sözde Kürdistan bayrağı ile karşılıyorsunuz dedik…

Siz ne dediniz?

-Buradaki uygulama sıradan bir protokol uygulamasıdır. Herhangi kasıtlı bir şey yoktur…

Ve arkadaşım geldik SEVR antlaşmasının uygulanması noktasına…

Irak’ın kuzeyinin bölünmesi için referanduma… Referandum Dünya liderimizin(!) kabile reisi Barzani’ye iptal et demesine rağmen yapıldı. EVET sonucu çıktı. Bugün Cumhurbaşkanı, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan her zaman olduğu gibi yine teşhisi koydu ‘’Yanılmışız’’.

Ulusal Bayramları kutladığımız için, adalet istediğimiz için, doğayı korumak istediğimiz için, bölünmemek için başkanlığa hayır dediğimiz için bizleri TERÖRİST ilan edenler, teröristleri besleyen, onları ülkesinde barındıran terör destekçisi biri ile kol kola, omuz omuza meydanlara çıkmıştır ve sözde Kürdistan’ı yıllar önce zaten kabul etmiştir. Erdoğan’ın gaz almak için söylediği ‘’Bir gece ansızın gelebiliriz’’ de ki “bir gece”, sen Barzani’ye ‘’TÜRKİYE SENİNLE GURUR DUYUYOR’’ dediğin gün bitti.. Artık anlayın. Mezhep güdümlü politikanız tutmuyor. Halifelik hayalleriniz uğruna Suriyelileri de doldursanız, eğitimi de baltalasanız, Türk ordusunu da hapis etseniz boş. Bu ulusun zihninde, bilincinde, genlerinde ilericilik vardır, çağdaşlık vardır , ilim ve bilim vardır yani ATATÜRK vardır. İster Orta Doğu’ya dön, ister Batı’ya, nereye dönerseniz sizi güneş gibi ısıtan koruyan ATATÜRK’ü göreceksiniz…

Eninde sonunda ona sarılmak zorunda kalacaksınız. Halifelik için mezhepsel politikalar neticesinde ulusal menfaatlerimiz hep tamiri mümkün olmayan zararlar gördü.Bugün Irak’ın kuzeyinde yapılan referandum bu kafa ile devam edilir ise on yıllar sonra kendi topraklarımızda yapılacak.

Artık bu kadar kandırıldığın yeter ve kulaklarını aç beni dinle…

Sarayı’nı, Devlet Binaları, Havaalanlarını, Entegre tesislerini, Bankalarını, Alt yapılarını, Yaralananpeşmergelerin ücretsiz tedavilerini yapacak hastaneleri, Devlet memurlarının, peşmergelerinin maaşlarını, Elektriklerini, Sularını hepsini siz yaptınız ve verdiniz.. Barzani Petrolünü damadınız taşıdı. Bu bölünme sürecinezaten sizler ortaksınız. El birliği ile yaptınız bunları.

Anlıyor musun ?Barzani’ye  seninle GURUR DUYUYORUZ dediğin de ne ile gurur duyduğunu?

Artık uyanın arkadaşım.

Kerkük düşerse Diyarbakır düşer, Diyarbakır düşerse ANKARA düşer, Ankara düşerse TÜRKİYE düşer.

Gazeteci Yazar... Murat Ağırel köşe yazarlığına 2017 yılında Medya Siyasette başlamıştır. MURAT AĞIREL: Bundan bir yıl önce yazılarımı paylaşma fırsatı bulduğum göz ağrım Medya Siyaset ailesinin yeni yaşını kutlar bu kadar kirlenmişliğin ve yalan haberciliğin olduğu bir dönemde duruşu ve baş kaldıran yayın hayatında başarılarla dolu daha nice yıllara erişmesini temenni ederim. (14 Haziran 2019)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.