Erbakan ‘şart’ koşmuştu… Bakan Yanık’tan 6284 çıkışı: ‘Varlığının tartışmaya açılması dahi kabul edilemez’

Son dakika haberi… Cumhur İttifakı’na katılmak üzere olan Yeniden Refah Partisi’nin 6284 sayılı kanunun kaldırılmasına ilişkin talebine, Aile Bakanlığı’ndan yanıt geldi. Bakan Yanık, “6284 sayılı kanunun ruhuyla ve mevcudiyetiyle varlığı son derece önemlidir. Varlığının tartışmaya açılması dahi bizce kabul edilemez” dedi.

Erbakan ‘şart’ koşmuştu… Bakan Yanık’tan 6284 çıkışı: ‘Varlığının tartışmaya açılması dahi kabul edilemez’
Yayınlama: 13.03.2023 12:15
Düzenleme: 13.03.2023 12:19
A+
A-

Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılmak için “6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un kaldırılması” talebinin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan açıklama geldi.

“TARTIŞMAYA AÇILMASI DAHİ KABUL EDİLEMEZ”

Twitter’dan açıklamalarda bulunan Yanık, “6284 sayılı kanunun ruhuyla ve mevcudiyetiyle varlığı son derece önemlidir. Varlığının tartışmaya açılması dahi bizce kabul edilemez” dedi.

Yanık’ın açıklamaları şöyle: 

“Kimsenin, hele Sayın Kılıçdaroğlu’nun, seçim sürecini fırsat bilip bu çabamızı sabote etmeye hakkı yoktur. Bu ülkenin kadınları, özellikle muhafazakar kadınları Sayın Kılıçdaroğlu, kazanımlarına sahip çıkacak kadar güçlü ve akıllıdır.

Kadın hakları ve kadına yönelik şiddetle mücadele, AK Parti’nin kırmızı çizgisidir. 20 yıldır, kadına yönelik şiddetle mücadele ve kadınların tüm sosyal, ekonomik, siyasal haklarına kavuşmaları için sayısız yasal düzenleme, farkındalık çalışması yaptık.

6284 sayılı kanunun ruhuyla ve mevcudiyetiyle varlığı son derece önemlidir. Varlığının tartışmaya açılması dahi bizce kabul edilemez.

6284 sayılı Kanun, kadına yönelik şiddetle mücadele için yaptığımız en önemli yasal düzenlemelerden biridir. Kanunun kabulünden bu yana, uygulamayı da geliştirmek için titizlikle düzenlemelerimizi sürdürüyoruz.”

 

Kaynak: https://www.cumhuriyet.com.tr/siyaset/son-dakika--yeniden-refah-sart-kosmustu-bakan-yaniktan-6284-cikisi-varliginin-tartismaya-acilmasi-dahi-kabul-2060533?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.