Sosyal medya fenomeni Taha Duymaz’ın ablası o iddialara yanıt verdi

Hatay’da enkaz altında kalan sosyal medya fenomeni Taha Duymaz’ın vefat ettiği, ablası Semiha Duymaz’ın ise sosyal medyada takipçi kazanmak için haberi sakladığı öne sürüldü. İddialara cevap veren Semiha Duymaz, “Klavye başına geçip laf etmek çok kolay. Takipçi isteseydim bunu ilk baştan yapardım zaten” dedi.

Sosyal medya fenomeni Taha Duymaz’ın ablası o iddialara yanıt verdi
Yayınlama: 14.02.2023 12:53
A+
A-

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler 10 ilde binlerce binayı yerle bir etti. Son resmi açıklamaya göre 31 bin 643 kişi enkaz altında hayatını kaybetti.

9’uncu günde göçük altında kalanları arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor. Ailelerin umutlu bekleyişleri de…

Bir umutlu bekleyiş de Hatay Antakya’da sosyal medya fenomeni Taha Duymaz’ın bulunduğu evin enkazının önünde sürüyor.

Deprem Taha’yı, halasının evinde kardeşleri Melek ve Umut’la birlikte yakalamıştı…

“LÜTFEN YARDIMCI OLUN, KİMSE BURAYA BAKMIYOR”

Taha Duymaz’ın ablası Semiha Duymaz, depremin ilk gününden itibaren Instagram hesabından “Lütfen yardımcı olun kimse bakmıyor olduğu bölgeye. Hatay Antakya, Betonsan Bedisabuncu Okul karşısı” diyerek yaptığı paylaşımlarla yardım çağrısında bulundu. Duymaz’ın bu çağrısını çok sayıda kişi paylaştı ve bölgeye ekip gönderilmesini istedi. Ve ekip günler sonra gitti.

Taha’dan gelecek güzel haber beklenirken, şarkıcı Gülben Ergen ise 11 Şubat’ta Twitter hesabından yaptığı paylaşımda fenomenin öldüğünü duyurdu. Semiha Duymaz ise enkaz önünden çektiği video ile şarkıcıyı yalanladı.

Daha sonra, ‘Rambolingo7’ adlı Twitter hesabı Taha’nın aslında depremin ikinci günü hayatını kaybettiğini, ablasının bu durumu kullanarak Instagram hesabındaki takipçi sayısını artırdığını öne sürdü.

Aralarında Dilan Polat’ın da olduğu çok sayıda kişi de şüpheye düştüklerini söylüyor.

“ALLAH BU ACIYI KLAVYE DELİKANLILARINA YAŞATMASIN”

Tüm iddiaların ardından abla Semiha Duymaz Instagram hesabından yeni bir açıklama yaptı:

“Arkadaşlar bu hesap kardeşimi gerçekten yürekten sevenler için açık. Bu süreçte sevenlerine haber vermek için. Şimdi ben bu kötü konuşan, yorum yapan insanlara sesleniyorum. Bu durumda acımız çok, bunu yaşamayan bilmez ve Allah kimseye yaşatmasın. Şimdi klavye başına geçip oradan konuşmak, laf etmek, suçlamak çok kolay. tek dileğim Allah size yaşatmasın. Taha, ben, Melek, Umut, halam ve eniştem benim kanlarım, canlarım. Yeni fenomen olmadı sonuçta. İsteseydim ben ilk baştan prim yapar, takipçi yükseltirdim kardeşimin arkasından. Lütfen size Allah için susun artık ve biz de kardeşlerimize kavuşalım.”

“BURADAN ÇIKAN HER CESEDE BAKMAKTAN…”

“Bu zamana kadar sustum, acımı sizin gibi gereksiz insanlar yüzünde yaşayamıyorum. Kardeşlerim, halam, eniştem enkaz altında. Ben yabancı değilim, benim canlarım, kanlarım, hayatlarım onlar. Burada prim kasacak yok takipçi yok bilmem ne… Taha var Melek var Umut var bırakın… Burada halen çıkmadılar ve halen bekliyoruz. Ben geldim geleli sadece bir kere annemi görmeye gittim ne haldedir diye. Burada her çıkan cesede bakmaktan psikolojimi anlayamazsınız. Onlardır diye bir umutla ya ölü ya diri ama siz bu duyguyu, acıyı hissedemezsiniz. Dilerim Allah’tan bu boş konuşan ‘saklıyor’ diyen insanlar ‘prim yapıyor’ diyen klavye delikanlılarına Allah size yaşatmasın dilerim.”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi