Türker Ertürk 2012 yılında Suriye hakkında yaptığı değerlendirmeyi tekrar paylaştı

Türker Ertürk 2012 yılında Suriye hakkında yaptığı değerlendirmeyi tekrar paylaştı
Yayınlama: 28.08.2023 18:49
A+
A-

(E) Amiral ve Yazar Türker Ertürk sosyal medya hesabından 2012 yılında Suriye hakkında yaptığı değerlendirmeyi tekrar paylaştı.

Türker Ertürk paylaşımında şunları söyledi:

“Suriye’ye Türkiye olmadan, Türkiye’nin aktif desteği sağlanmadan müdahale mümkün gözükmemektedir. Savaşın engellenmesi için iki yol vardı/vardır. Birincisi bölge ülkeleri olan Türkiye, İran, Suriye ve Irak’ın dayanışmasıdır. Türkiye gizli işgal altında olduğundan ve rejim değişikliği yolunda epey mesafe kat ettiğinden bunun yolu emperyalizmin başarılı öngörüsü ile kesilmiştir. İkinci yol bölgesel güç olan Rusya’dır

Evet, Çin ve Rusya, askeri, ekonomik ve siyasi olarak verdikleri desteklerle savaşı ve müdahaleyi engellemeye çalışmaktadır. Hatta bu iki ülke müdahalenin meşruiyetini sağlayacak kararları BM’de veto etmektedir. Fakat bu yetmez. Özellikle Rusya bu konuda savaşı dahi göze alabileceğini ve kararlılığını göstermek zorundadır.

Yoksa ABD kararlıdır. Rusya ve Çin’in muhalefetine rağmen bir oldubitti yaratarak ve işbirlikçilerini devreye sokarak müdahale edecektir. Sadece zamanlama ve yöntemi konusunda şüpheler vardır.”

TÜRKER ERTÜRK 6 EYLÜL 2023 ÇARŞAMBA GÜNÜ MEDYA SİYASET TV’DE CANLI YAYIN KONUĞU

Gazeteci Senem Gökdağ ile ‘Son Havadis’ programının ilk konuğu (E) Amiral ve Yazar Türker Ertürk olacak. 6 Eylül 2023 Çarşamba günü saat 20:00’de Medya Siyaset TV’de canlı olarak yayınlanacak olan programı izlemek için alttaki görselden hatırlatıcı oluşturabilirsiniz

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi